Esaslı Güney Kore Bankasından Kritik Kripto Para Ortaklığı!

Esaslı Güney Kore Bankasından Kritik Kripto Para Ortaklığı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Esaslı Güney Kore Bankasından Kritik Kripto Para Ortaklığı!

Güney Kore’nin en büyük ticari bankalarından biri olan Hana Bank, gelişmekte olan kripto para ünitesi sanayisi için değerli bir adım atarak, on yıllık bir geçmişe sahip ünlü bir kripto saklama şirketi olan BitGo ile stratejik bir iştirak kurduğunu açıkladı. Bir rapora nazaran işbirliği, Hana Bank’ın önümüzdeki yılın ikinci yarısında başlatmayı planladığı dijital varlık saklama hizmetlerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kripto para alanı için kritik adım atıldı

Korea Economic Daily tarafından bildirildiği üzere, bu çığır açan paydaşlığın duyurusu Seul’deki Kore Blockchain Haftası sırasında yapıldı. Klasik finans kurumları ile kripto ekosistemi ortasındaki artan sinerjinin altını çiziyor. Bu argümanlı paydaşlığın bir kesimi olarak, Hana Bank ve BitGo faal olarak bir ortak teşebbüs kurma mümkünlüğünü araştırıyor. Bu ortak teşebbüs, BitGo’nun kripto güvenliği alanındaki eşsiz uzmanlığının yanı sıra Hana Bank’ın finansal hizmetler ve mevzuata ahenk konusundaki kapsamlı tecrübesinden yararlanmayı amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Esaslı Güney Kore Bankasından Kritik Kripto Para Ortaklığı! 1

Hana Bank’tan bir temsilci, mahallî kripto varlık piyasasında itimat inşa etmeyi ve tüketici müdafaasını geliştirmeyi umduklarını belirterek, iştirake yönelik isteklerini lisana getirdi. BitGo’nun Hana Bank ile güçlerini birleştirme kararı, global genişleme stratejisiyle harika bir ahenk gösteriyor. Daha geçen ay, şirket C Serisi finansmanında 100 milyon doları muvaffakiyetle teminat altına aldı ve şirkete etkileyici bir 1,75 milyar dolar paha biçti. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, bu fonlar stratejik satın almalar ve global genişleme için ayrılmıştır.

Güney Kore’de yasal değişimler dikkat çekiyor

Güney Kore’de güçlü bir varlık oluşturmak hedefiyle BitGo, önümüzdeki yılın sonlarında ülkede bir ofis açmayı planlıyor. Bu atak, mahallî uyumluluk ve düzenleyici gerekliliklere olan bağlılıklarıyla uyumlu. Bu gelişme, Güney Kore’de kripto yatırımcılarının korunmasını artırmayı amaçlayan yasal değişikliklerin akabinde geldi. Haziran ayında milletvekilleri, kripto ile ilgili 19 yasa tasarısından oluşan kapsamlı bir seti kabul etti. Bu tedbirler, Finansal Hizmetler Komitesi ve Kore Bankası’na kripto operatörlerini ve varlık emanetçilerini denetleme yetkisi veriyor. Dahası, yetkililer artık kripto varlıkları içeren haksız ticaret durumlarında ceza uygulama yetkisine sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Esaslı Güney Kore Bankasından Kritik Kripto Para Ortaklığı! 2

İleriye dönük olarak, Finansal Hizmetler Komitesi Temmuz ayında yerli şirketlerin önümüzdeki yıldan itibaren kripto para varlıklarını ifşa etmeleri gerekeceğini duyurdu. Bu, kripto sanayisinde daha fazla şeffaflık sağlamak için tasarlanan yeni muhasebe kurallarının bir modülüdür. Düzenlemeler ayrıyeten kripto ihraççılarının token ayrıntıları, iş modelleri ve dahili muhasebe siyasetleri da dahil olmak üzere temel bilgileri ifşa etmelerini gerektirecek. Güney Koreli Hana Bank ve BitGo’nun stratejik iştiraki, kripto para bölümünün evriminde çok kıymetli bir anı temsil ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap