EOS’un şirketi Block.one, ünlü yatırımcıların katılımıyla borsa açıyor

EOS’un şirketi Block.one, ünlü yatırımcıların katılımıyla borsa açıyor

Paylaş
Uzman Coin: EOS’un şirketi Block.one, ünlü yatırımcıların katılımıyla borsa açıyor

EOSIO açık kaynak yazılımının arkasındaki şirket olan Block.one, Bullish adlı bir kripto para borsası açacağını duyurdu. Block.one’ın kardeş firması olan Bullish Global bünyesinde faaliyet gösterecek olan Bullish kripto para borsası, 2021 yılı sona ermeden hizmet vermeyi hedefliyor.

Borsa kullanıcılarına, geleneksel finansın önemli işlevlerinden olan otomatik piyasa yapıcısı (AMM), kredi/borç verme ve portföy yönetimi gibi hizmetler de sunacak ve dijital varlıklar için daha fazla likidite sağlayacak.

Bullish platformunda yapılan işlemler doğrulanmış, kanıtlanabilir ve değişmez bir denetim mekanizmasından geçecek. Bu mekanizmanın oluşturulması için ise EOSIO ve EOS blok zinciri kullanılacak.

Platformun oluşturulması için, 100 milyon dolar nakit, 164 bin Bitcoin, 20 milyon EOS’a ek olarak yatırım fonlama turunda da 300 milyon dolarlık yatırımla beraber toplam 10 milyar dolarlık sermaye toplandı.

Oluşuma yatırım yapanlar arasında Peter Thiel’in Thiel Capital and Founders Fund, Alan Howard, Louis Bacon, Richard Li, Christian Angermayer, Galaxy Digital ve küresel yatırım bankası Nomura da bulunuyor.

Peter Thiel, Alan Howard, Richard Li ve Christian Angermayer aynı zamanda Bullish’in danışmanlığını da yapacaklar.

Block.one CEO’su Brendan Blumer yaptığı açıklamada borsa için şu ifadeleri kullandı:

“Bullish borsası blokzincir teknolojisini ve yeni piyasa mimarisini kullanarak yüksek performanslı trade alanında bir devrim yaratmayı amaçlamaktadır. Pahalı üçüncü taraf işlevlerini şeffaf şekilde otomatikleştirerek ve bunları gelir üreten birer portföy yönetim aracına çevirerek kullancılara daha güvenli ve daha iyi bir kripto para yatırım stratejisi sunacağız”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap