EOS’un Merakla Beklenen Voice Platformu İçin Tarih Verildi!

EOS’un Merakla Beklenen Voice Platformu İçin Tarih Verildi!

Paylaş
EOS’un Merakla Beklenen Voice Platformu İçin Tarih Verildi!

EOS’un arkasındaki firma Block.one tarafından geliştirilen sosyal medya uygulaması Voice, Forbes‘in üst düzey yöneticisi Salah Zalatimo‘yu kendi ekibine katmayı başardı. Zalatimo CDO’luk görevini bırakıp, Voice bünyesinde CEO’luk görevini yürütecek. The Block kaynağının aktardığı bilgilere göre Zalatimo 20 Ocak tarihinden itibaren yeni görevine başlayacak.

Voice’in Beta Versiyonu Yakında Geliyor!

EOS blockchain ağının arkasındaki firma buna ek olarak Voice’in beta versiyonunun 14 Şubat 2020 yılında piyasaya sürüleceğini de ifade etti. İlk olarak Haziran 2019 tarihinde tanıtılan Voice, çok büyük bir hayran kitlesi ile karşılaşmıştı. Block.one CEO’su Brendan Blumer o tarihlerde yaptığı açıklamada projeye 150 milyon dolar harcandığını ve bunun sadece 30 milyon dolarının alan adını satın almaya kullanıldığını belirtmişti.

Özellikle son haftalarda YouTube ile yaşanan sıkıntılar ve merkeziyetsiz bir sosyal medya veya video paylaşım sitesinin olmaması, birçok kripto para yatırımcısının alternatif aramasına sebep olmuştu.

Tam olarak burada devreye giren Voice, merkeziyetsiz ve blockchain tabanlı bir alternatif ile ciddi bir kitle çekmeyi hedefliyor. Voice platformunda içerik üreten kişiler veya içeriklere destek sağlayan kişiler bunun karşılığında ödül olarak token kazanabilecek. Bu da aslında platformun hem içerik üreticilerini hem de diğer tarafı mutlu edebileceğini gösteriyor. 2015 yılında Forbes’e katılan Zalatimo ise daha önce sosyal medya yönetimi konusunda büyük bir tecrübeye sahip.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap