EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler!

EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler!

Paylaş
BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler!

EOS ve 9 altcoin için gelişmelere bakıyoruz. Kripto para dünyasındaki anlık gelişmeleri paylaşırken piyasa dinamiklerinin şimdiki olduğunu belirtelim.

EOS yasal süreç başlattı

EOS Network Foundation (ENF), 1 milyar dolarlık yatırım taahhüdünü yerine getirmediği argümanıyla dava açıyor. Büyük yatırımcı Block.one (B1) aleyhine yasal süreç başlatıyor.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 1

25 Temmuz’da ESF kurucusu ve CEO’su Yves La Rose Twitter’da açıklama yaptı. Vakfın B1’e karşı “1 milyar dolarlık taahhüdünü yerine getirmediği” gerekçesiyle dava açmaya hazırlandığını duyurdu. La Rose, “ENF’nin davasına katılmaya uygun olmak için vazgeçmeniz gerekecek.” dedi.

Credix Finance yeni gelişmeyi açıkladı

Merkezi olmayan finans (DeFi) kredi pazarı Credix Finance bugün kıymetli bir açıklama yaptı. Layer1 zinciri Solana’yı kullanarak yeni bir özel kredi borç verme havuzu açtığını söyledi. Credix bu atak ile borç verenlerin gelirini açıkladı. Buna nazaran, alacaklarla desteklenen Kolombiyalı çiftçilere sigorta muhafazalı özel krediye yatırım yaparak yıllık %11’e yakın getiri elde edebileceğini belirtti.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 2

Diğer taraftan Credix, ülkedeki sermaye talebine bağlı olarak havuzun önümüzdeki aylarda 150 milyon dolara çıkabileceği kanısında. Credix CEO’su Thomas Bohner bahisle ilgili olarak açıklama yaptı. “Bu çığır açan teşebbüs yalnızca piyasaya eşsiz bir teklif getirmekle kalmıyor. Tıpkı vakitte Kolombiya’daki çiftçilere kıymetli finansal takviye sağlıyor. Bu durum değerli bir toplumsal ve ekonomik tesir yaratma gücüne de sahip” dedi.

İtalya Merkez Bankası bu altcoin’i seçti

İtalya Merkez Bankası’nın inovasyon merkezi, finans kurumlarının DeFi ve tokenize varlıklarla uğraşmasına yardımcı olmak için Ethereum ölçeklendirme ağı geliştiricisi Polygon Labs ve kripto saklama şirketi Fireblocks’u içeren merkezi olmayan bir finans (DeFi) projesi seçti.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 3

Basın açıklamasında, İtalyan merkez bankasının finans alanında yenilikçi fikirler geliştirme merkezi olan Milano Hub’ın, altı ay boyunca Kurumsal DeFi ekosisteminin geliştirilmesini destekleyeceği vurgular ortasında yer aldı. Platform, klasik finans kurumlarının DeFi raylarını kullanarak inançlı ve yasal bir formda süreç gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Lido Finance’ten yeni hamle

Lido Finance bugün yeni bir atak yaptı. Buna nazaran DAO yeni yönetişim modeli üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 4

Bu modelin onaylanması gerekiyor. Buna nazaran şayet onaylanırsa stETH tutan yatırımcılar DAO’nun idare kararları üzerinde veto yetkisine sahip olacaklar. Lakin bu gelişmenin LDO topluluğunun denetim gücünü zayıflattığını belirtelim.

Terra Luna Classic üyesinden öneri

Terra Luna Classic topluluğunun önde gelen üyesi Vegas’tan bugün değerli bir teklif geldi. Buna nazaran, 800 milyon USTC tokeninin Ozone Protocol’üne bağlı bir cüzdandan Terra Luna Classic topluluk havuzuna iade edilmesini öneriyor. Lakin Alex Forshaw üzere kimi önde gelen üyeler farklı kanılara sahip. Bu tokenlerin topluluk havuzuna iade edilmek yerine burn adresine gönderilmesi gerektiği fikrinde.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 5

Teklife nazaran, Ozone protocol’ü başlangıçta Terra kurucu ortağı Do Kwon tarafından önerildi. Ayrıyeten topluluk havuzundan sağlanan fonlar kullanılarak önyükleme yapıldı. Ozone V1 ve Ozone V2, yüklenim kapasiteleri için yüksek talep gördü. Fakat, Risk Harbor takımı 1 milyar UST’yi (şimdi USTC) amaçlandığı üzere tam olarak kullanmamış durumda. Bu nedenle, fonlar topluluk havuzuna geri dönmelidir. Eski Terra Rebels ve Terra Classic Revival Roadmap ortak müellifi Alex Forshaw, topluluk havuzuna göndermektense atıl USTC’yi yakmanın en uygunu olduğunu söyledi. Forshaw’a nazaran doğrulayıcılar ve stakerlar USTC grubunun çalışmasını alıp çöpe atacaklardır. Lakin, bu USTC’leri yakmak repeg anlatısını güçlendirecektir. Ya da topluluk bir kısmını yakıp bir kısmını topluluk havuzuna gönderecek.

Poloniex bu altcoin için listeleme yaptı

Tron blockchain’inin kurucusu kripto milyarderi Justin Sun’ın sahibi olduğu Poloniex kripto borsası, Shibarium ortaklarından biri olan Bad Idea AI token’ını (BAD) listelediğini tweetledi.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 6

Bu fevkalâde olayı kutlamak için, ticaret platformu traderlara 22.000 dolar pahasında BAD tokeni veriyor.

BNB ile ilgili rapor yayınlandı

Bir kripto para araştırma kurumu olan Messari BNB Chain ile ilgili 2023 ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Raporda öne çıkan noktalar şunlar:

  • BNB Chain’deki günlük etkin adresler ve süreç hacmi, temel olarak LayerZero faaliyetinin tesiriyle sırasıyla %25,6 ve %24,4 oranında arttı.
  • BNB Chain’in günlük faal adres sayısı yaklaşık 1,4 milyona ulaşarak 2021’in 4. çeyreğinde sona eren bir evvelki boğa piyasası döngüsünün tarihî ortalama düzeyine (yaklaşık 1,5 milyon) neredeyse ulaştı. Ortalama yeni tekil adres bir evvelki aya nazaran %91,1 oranında arttı. Buna nazaran Nisan ayı sonundaki faaliyet artışının akabinde yeni bir tarihi tepeye ulaştı.
  • BNB Chain, Gas Grant programını ve Zero2Hero inkübatörünü tanıtarak ekosisteminin büyümesine yatırım yapmaya devam ediyor.
  • Ağ etkinliğindeki artış, LayerZero ve öteki kullanım durumlarında (özellikle SocialFi alanında) DeFi aktifliğinin toparlanmasına yol açtı.
  • İkinci çeyrekte Planck hard fork kelam konusu oldu. Ayrıyeten, Luban hard fork ve opBNB dahil olmak üzere çeşitli teknik gelişmeler başlatıldı.

Balinadan yaklaşık 69 milyon dolarlık hareket

Zincir içi bilgi analisti Yu Jin’e nazaran, Aralık 2021 ile Mart 2022 ortasında OKX ve Huobi’den 98.000 ETH çeken bir balina/kurumsal adresin üç saat evvel Binance’e 37.000 ETH (yaklaşık 68,63 milyon $ değerinde) transfer ettiğini bildirdi. Adres şu anda hala 60.301 ETH (yaklaşık 111 milyon USD değerinde) tutuyor.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 7

Diğer taraftan çok zincirli bir likidite protokolü olan Symbiosis Finance bir atak yaptı. Buna nazaran Ethereum L2 ağı Mantle Network’ü desteklediğini duyurdu.

Binance 2 altcoin için atılım yaptı

Popüler kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde yatırımcıların dikkatini çeken bir atak yaptı. Borsa, marj ticareti seçeneklerine QUICK ve WLD altcoin çiftlerini ekledi. Buna nazaran yatırımcıların bu varlıklarla borçlanma imkanlarından yararlanmasına imkan tanıdı.

BTC Piyasası: EOS ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İşte Gelişmeler! 8

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda QUICK ve WLD altcoin çiftlerinin Binance’in marjin alım satımına dahil edilmesiyle, yatırımcılar artık kaldıraçlı alım satım stratejilerine katılmak için daha fazla fırsata sahip oldu. Marjin ticareti, kullanıcıların borsadan fon ödünç almasını sağlayarak konumlarını ve potansiyel yatırım getirilerini artırır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap