Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google’dan Yatırım Aldı

Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google’dan Yatırım Aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google’dan Yatırım Aldı

Çok uluslu elektronik tedarikçisi Foxconn’un Tayvan’daki yan kuruluşu Ennoconn Corporation, Google’dan 39,8 milyon dolar değerinde yatırım aldı, iki büyük şirket Tayvan’da daha fazla metaverse projesinde iş birliği yapmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ennoconn’un Salı günü yaptığı açıklamada, Google’ın şirkete özel yatırım yapmaya hazır olduğunu duyurdu. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından, Amerikan teknoloji devi Ennoconn %4,6 hisse alacak ve bu da onu Foxconn’un üçüncü en büyük kurumsal hissedarı yapacak.

BTC Piyasası: Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google’dan Yatırım Aldı 1

ETToday’e göre Google Cloud, endüstriyel anakart tasarımı ve geliştirmesiyle tanınan Ennoconn ile endüstriyel metaverse projelerinde çalıştı. 5G uygulaması ve Nesnelerin İnterneti için sunucular ve gadget’lar olmak üzere Ennoconn’un ürünleri, şirketi metaverse alanında güçlü bir oyuncu haline getiriyor.

BTC Piyasası: Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google’dan Yatırım Aldı 2

Kasım ayında Foxconn, şirketin e-araç ve metaverse hedeflerini göstermek için çevrim içi sanal bir etkinlik düzenledi.

2017’de Google, 1,1 milyar dolar tutarındaki bir anlaşmayla HTC’nin donanım işinden büyük bir pay alarak ABD teknoloji holdingine Tayvan’da geniş bir mühendislik üssü sağladı.

Akıllı telefonlar yapmaya başlayan ancak daha sonra sanal gerçeklik (VR) cihazlarına odaklanan Tayvanlı bir tüketici elektroniği firması olan HTC, Tayvan’ın metaverse endüstrisini geliştirmesi için zemin hazırlıyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap