En iyi Bitcoin borsaları yeniden belirlendi: Listede 2 Türk borsası

En iyi Bitcoin borsaları yeniden belirlendi: Listede 2 Türk borsası

Paylaş
En iyi Bitcoin borsaları yeniden belirlendi: Listede 2 Türk borsası

Kripto para veri sağlayıcısı CryptoCopare, borsa sıralamalarını revize etti. Yeni sıralamalara göre işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ilk 10 içerisinde değil.

Şirketin bugün güncellediği sıralamalarda ilk 10 borsa Gemini, itBit, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, bitFlyer ve Bitfinex‘ten oluştu.

CryptoCompare, geçtiğimiz Haziran ayında bu sıralamaları ilk kez açıkladığında Binance 8. sıradaydı ve şimdi ise 12.’liğe geriledi. The Block’a açıklamalarda bulunan CryptoCompare CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hayter, Binance’in neden ilk 10’un dışına çıkarıldığı sorulduğunda “Yeni derecelendirmede borsalara eksi puan verdiğimiz son hack’ler gibi bir kategori de yer alıyor. Binance, yakın zaman önce saldırıya uğradığından güvenlik kategorisinde kötü puan aldı.” dedi.

Mayıs ayında Binance, tarihteki en büyük altıncı hack olarak kayıtlara geçen olayda 7070 BTC çaldırmıştı. Saldırıdan Binance kullanıcıları etkilenmedi. Platform, kaybedilen paraları karşılamak için halihazırdaki acil durum fonu SAFU’yu kullandı.

CryptoCompare, son sıralamada 164 borsayı mercek altına aldıklarını bildirdi.

Sıralamada AA ve B notları alan en iyi borsalar küresel hacmin yüzde 33’ünü oluşturdu. Bununla birlikte C’den E’ye daha düşük not alanlar ise küresel hacmin yüzde 67’sinden sorumlu.

CEO Hayter, borsalardan sıralamalar için herhangi bir ücret almadıklarını ve dilerlerse borsalar, saklama hizmeti sağlayıcıları, fonlar ve regülatörlerin temel veriler ile özel araştırmaları satın alabileceklerini ifade etti.

Türk borsalarında durum

Sıralamada yer alan Türk kripto para borsaları arasında en iyi dereceyi BtcTurk elde etti. BtcTurk, 164 borsa arasında 52 puanla 25. olurken onu 20 puanla 140. sırada yer alan Bitci takip etti. Paribu ise sıralamada yer almadı.

Sıralamaya şu link üzerinden ulaşılabiliyor: http://bit.ly/2pw9KsC

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap