En Büyük Üçüncü Bitcoin (BTC) Cüzdanının Sahibi Ortaya Çıktı!

En Büyük Üçüncü Bitcoin (BTC) Cüzdanının Sahibi Ortaya Çıktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük Üçüncü Bitcoin (BTC) Cüzdanının Sahibi Ortaya Çıktı!

Kripto para teknolojisi, şeffaflık ve kapalılığı bir ortada sağlayan değerli bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain dataları üzerinden hangi cüzdanın elinde ne kadar token olduğuna erişebilsek de kelam konusu adreslerin sahiplerinin kim olduğunu öğrenmek epey güç. Lakin araştırmacılar, merkezi borsa platformlarını takip ederek Bitcoin ve altcoin ünitelerinin izini sürmeyi başarabiliyor.

Kripto araştırmacısı Arkham Intelligence’ın datalarına nazaran ABD’li aracı kurum Robinhood büyük ölçüde Bitcoin’e sahiplik yapıyor. On-chain bilgiler, pay senedi ve kripto ticaret platformunun elinde 3 milyar $ kıymetinde BTC bulunduğunu ortaya koydu. Bu durum, Robinhood’u tek bir cüzdanda en fazla Bitcoin tutan üçüncü büyük sahip pozisyonuna getiriyor.

Robinhood cüzdanında bulunan astronomik ölçüde BTC’nin asıl sahibi ise aşikâr değil. Borsa, günümüze kadar bu husus hakkında bir açıklama yapmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük Üçüncü Bitcoin (BTC) Cüzdanının Sahibi Ortaya Çıktı! 1

On-chain ölçümlere nazaran Robinhood cüzdanında 118.300 adet Bitcoin bulunuyor. Kelam konusu tokenlerin güvenlik ve saklama hizmetini ticaret şirketi Jump Trading sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap