En büyük Dogecoin cüzdanının sahibine dair analiz bir borsayı işaret ediyor

En büyük Dogecoin cüzdanının sahibine dair analiz bir borsayı işaret ediyor

Paylaş
Uzman Coin: En büyük Dogecoin cüzdanının sahibine dair analiz bir borsayı işaret ediyor

Fenomen kripto paranın geliştiricilerinden olan Patrick Lodder, Insider’a konuştu ve içinde 36.7 milyar adet DOGE bulunan DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L adresi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bilindiği üzere bu cüzdandaki DOGE sayısı toplam arzın şu anda yüzde 28’ine eşit.

Bir süredir bu cüzdanın bir şirkete mi yoksa bir bireye mi ait olduğuyla ilgili tartışmalar yapılırken Patrick Lodder ise adresin sahibinin büyük ihtimalle bir kripto para borsası olduğunu söyledi:

“Adresin tek bir kişiye ait olabileceğini düşünmek ve tartışmak belki daha eğlenceli ama bunun bir borsaya ait olma ihtimali daha yüksek”

Hesaba sürekli Dogecoin gönderiliyor

Bu konudaki en büyük ilgiyi çeken olaylardan biri de hesaba düzenli olarak birçok adresten DOGE gönderilmesi… Bu konuya da değinen Lodder, adrese gönderilen Doge’ların çok büyük meblağlar olmadığını ve birçok insanın sadece eğlencesine bu transferleri yaptığını belirtti:

“Ayın 24’ünde 420 DOGE gönderilmiş. Bunlar muhtemelen eğlencesine hesaba DOGE gönderen kişiler. Hesabın sahibiyle bir alakaları olduğunu düşünmüyorum. 3 kere de ayrı ayrı 28.061971 DOGE gönderildi. Bu da Elon Musk’ın doğum günü olan 28/06/1971’i temsil ediyor”

Son satış 12 Nisan’da

Adres kayıtlarına bakıldığında TSİ 16.17’de cüzdana 0.1 DOGE gönderen bile var. Cüzdandan son çıkış ise 100 milyon adetle 12 Nisan tarihinde yapıldı.

Soğuk cüzdan da olabilir, tek bir kişi de…

Konuyla ilgili farklı yönde yapılan bir açıklama da mevcut. CoinDesk’in araştırma departmanının başındaki isim olan Nolan Bauerle ise hesaptaki sessizliğin bir kripto para borsasına değil, bir bireye işaret ettiğini söyledi ancak Lodder buna da itiraz etti ve bu durumun Dogecoin’lerin soğuk cüzdanda durmasıyla açıklanabileceğini belirtti ve “Belli ki birileri çok ciddi bir meblağ kazanıyor ve bunu saklamanın en güvenli yolu olarak da soğuk cüzdanı görüyor. Ancak cüzdan sahibini yüzde 100 bilebilmemiz için kriptografik kanıtla onun bize göstermesi lazım. Blokzincirdeki her şeyi bilseniz bile her zaman küçük bir yanılma payı vardır. Bu yüzden cüzdan sahipliği konusunda söylenen her şeye inanmamak lazım” dedi.

En değerli kripto paralar sıralamasında 7. basamakta olan Dogecoin’in piyasa değeri ise yaklaşık 45 milyar dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap