En Büyük Bitcoin Yatırımcısı Muhakkak Oldu: Herkesin Bildiği Adres!

En Büyük Bitcoin Yatırımcısı Muhakkak Oldu: Herkesin Bildiği Adres!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük Bitcoin Yatırımcısı Muhakkak Oldu: Herkesin Bildiği Adres!

On-chain bilgi platformu Arkham, ünlü kripto para borsası Coinbase’e ilişkin Bitcoin cüzdan adresleri kümesini muvaffakiyetle tespit ettiğini açıkladı. Bilgi firmasının bulguları, Coinbase’in şu anda yaklaşık 1 milyon BTC’ye muadil olan yaklaşık 25 milyar dolar pahasında Bitcoin’e sahip olduğunu ve Arkham platformundaki en büyük Bitcoin varlığı olduğunu gösteriyor. Bu şaşırtan keşif, Coinbase’in şu anda toplam BTC arzının yaklaşık %5’ini denetim ettiği manasına geliyor ki bu sayı Satoshi Nakamoto’nun elindekilerle karşılaştırılabilir.

Bitcoin adreslerinin arkasındaki gizem perdesi kalkıyor

Arkham’ın titiz data tahlili, Coinbase ile kontaklı 36 milyondan fazla Bitcoin yatırma ve tutma adresini tanımladı ve etiketledi.  En büyük soğuk cüzdanları yaklaşık 10.000 BTC içeriyor. Bu da Coinbase’in açıklanmamış ve platform tarafından daha fazla araştırılmayı bekleyen binlerce ek BTC varlığına sahip olabileceğini göstermekte. Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto’nun daha evvel 1.1 milyon BTC ile en büyük bağımsız Bitcoin cüzdanına sahip olduğu biliniyordu. Fakat, Nakamoto’nun uzun müddetli yokluğu ve BTC  ağının merkezi olmayan yapısı, varlıklarının büyüklüğüne ait telaşları değerli ölçüde azalttı. Bitcoin topluluğu daha merkezi olmayan bir ekosisteme gerçek geçiş yaparak rastgele bir bireyin sahip olduğu varlıkların ehemmiyetini azaltmıştır.

Ayrıca, Arkham’ın data tahlili, son mali raporlara dayanarak Coinbase’in şimdi tanımlanmamış kıymetli sayıda BTC varlığına sahip olduğunu göstermektedir. Bu da borsanın Bitcoin rezervlerinin başlangıçta iddia edilenden daha büyük olabileceğini gösteriyor. Dünyadaki toplam Bitcoin arzının yaklaşık %5’ine sahip olan Coinbase, Arkham platformunda global çapta başkan BTC sahibi olarak kendini sağlam bir halde kanıtlamıştır. Sonuç olarak, kripto para topluluğu, kripto para piyasasındaki değerli fiyat dalgalanmalarını etkileme potansiyeline sahip oldukları için borsanın hareketlerine ve stratejilerine çok dikkat etmelidir.

En büyük adresler ifşalanıyor

Coinbase’in devasa BTC rezervlerini tespit etmeden evvel Arkham, kripto alanındaki öbür önde gelen kuruluşlar hakkında misal ifşaatları ortaya çıkarmıştı. Bilhassa Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Robinhood’un Bitcoin ağında üçüncü en büyük Bitcoin sahibi olduğunu ve Ethereum’un yüksek rütbeli kripto para borsası Grayscale’in sırasıyla ikinci en büyük BTC ve Ethereum ölçüsüne sahip olduğunu ortaya çıkardılar. Özetle, Arkham’ın bilgi platformu, Coinbase’i kendi sistemleri içinde global olarak en büyük BTC sahibi olarak tanımlayarak kıymetli bir atılım yaptı. Var olan tüm Bitcoin’lerin yaklaşık %5’inin kendi denetimleri altında olduğu Coinbase’in aksiyonları ve holdingleri, kripto varlıkların daima gelişen dünyasında gezinirken elbet kripto para topluluğu için bir odak noktası olmaya devam edecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap