En âlâ 5 Telegram kripto botu

En âlâ 5 Telegram kripto botu

Paylaş
BTC Piyasası: En âlâ 5 Telegram kripto botu

Telegram kripto botları, cüzdanınıza bağlanır ve kullanıcıların çok çeşitli süreçleri süratli bir biçimde otomatikleştirmesine ve yürütmesine yardımcı olur. Tüm botlar özelliklerine nazaran, sundukları belli hizmetler ve bot arayüzü açısından farklılık gösterir.

Telegram Trading Bots, erişilebilirlikleri ve rahatlıkları ile kripto alanını neredeyse kasıp kavurdu ve son vakitlerde kripto piyasasında yeni bir anlatı olarak ortaya çıktı. Yatırımcıların alım satımlarını otomatikleştirmelerine yardımcı olan kripto alım satım botları, merkezi olmayan kripto para borsalarına bağlanır ve tüm süreçleri evvelce tanımlanmış kurallara nazaran yürütür.

Sosyal medyadaki popülerliklerine ve farklı özelliklerine nazaran en uygun 5 Telegram kripto botunu sizler için derledik…

BTC Piyasası: En âlâ 5 Telegram kripto botu 1

1. Mizar

KuCoin Labs ve Huobi Ventures üzere değerli figürler tarafından desteklenen Mizar, kullanıcıların kripto para üniteleri ticareti yapmasına, MZR token’larını stake etmesine ve “copy trading” yapmasına imkan tanır.

Mizar platformunun iki ana eseri vardır: CeFi ve DeFi kripto botları.

DeFi botları şu anda Ethereum zincirinde sadece Uniswap v2.0 ve v3.0’ı desteklemektedir. Kullanıcılar, rastgele bir yeni token lansmanını yahut IDO’yu çalmak için DeFi botunu kullanabilir. Bu özelliklerden kimileri hala geliştirilme evresindedir.

Ayrıca Mizar Telegram botu, kullanıcıların rastgele bir ERC-20 token’ının güvenliğini doğrulayabilecekleri bir token algılayıcı fonksiyonuna sahiptir. Bu, balina tedbire fonksiyonu, mukavele sahibi doğrulaması üzere özellikleri de bünyesinde barındırır.

CeFi botları, mevcut durumda Telegram’da bulunmaz beyefendi alnızca Mizar sitesinde mevcuttur. Binance, KuCoin ve OKX dahil olmak üzere 10 farklı borsayı desteklemektedir. Botta token alıp satmanın yanı sıra, bu cüzdanların süreçlerini otomatik olarak kopyalayacak olan cüzdan adreslerini girerek copy trading’i de kullanabilirsiniz. “Kopyala ve Kazan” programı kapsamında, kullanıcılar ayrıyeten pazarda istedikleri cüzdanları kopyalayabilirler. Ayrıyeten CeFi bot, kullanıcıların Alım satım risklerini Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) aracılığıyla azaltmalarına imkan tanıyan eşsiz bir DCA botuna da sahiptir.

MZR coin, uygulamanın mahallî kripto ünitesidir ve token’ın stake edilmesi, platform kullanıcıları için avantajların kilidini de açar. Örneğin, MRZ sahipleri tokenlerini stake ettiklerinde, platformun botlarını kullanırken indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.

Token stake eden MRZ sahipleri ayrıyeten müsabakalara katılabilir, tavsiye mükafatları alabilir ve platformlarındaki gelişmiş özelliklerin kilidini açabilir. MRZ sahiplerinin tokenlerini stake ettikleri takdirde keyif alabilecekleri enteresan bir özellik de sahiplerinin kendi botlarını pazarlarında paylaşabilecekleri ve süreçlerini kopyalayan başka kullanıcılardan pasif gelir elde edebilecekleri “Kopyala ve Kazan” programıdır.

BTC Piyasası: En âlâ 5 Telegram kripto botu 2

2. Unibot

Listemizdeki bir sonraki isim , Uniswap’te son derece süratli takaslar yapmak için tasarlanmış bir Telegram botu olan Unibot . Şu anda Ethereum zincirinde sadece Uniswap v2.0 ve v3.0’ı desteklemektedir . UNIBOT’u kullanmak fiyatsız olsa da, her başarılı alım-satım süreci için %1 vergi alır.

Web sitesine nazaran Unibot, klasik web sitesi Uniswap ile karşılaştırıldığında 6 kat daha süratli süreç gerçekleştirebiliyor. Botları kullanırken tek yapmanız gereken tokenin mukavele adresini kopyalayıp yapıştırmak ve tokenı satın almak için sohbet olarak göndermek. Bu da kullanıcıların sürecin her adımında müsaadeleri onaylama gereksinimini ortadan kaldırmış oluyor.

Unibot ayrıyeten, kullanıcıların bot ile ticaret yaparken karlarını yahut kayıplarını görebilecekleri bir PNL Tahlili fonksiyonuna sahiptir. Ek olarak, Ethereum ağında yeni oluşturulan token’lar hakkında gerçek vakitli güncellemeler alabileceğiniz bir token tarayıcı da sunar.

Platform, kendi kripto para ünitesi UNIBOT’a sahiptir. UNIBOT sahiplerine, 50’den fazla UNIBOT token’a sahip olmaları durumunda yüzde 0,8’lik indirimli bir fiyat verilir. Unibot, 129 milyon doları aşan piyasa bedeliyle, yaygın olarak en tanınan ticaret botlarından biri olarak kabul ediliyor. UNIBOT token sahipleri de Unibot’un gelir hissesinin bir kısmını alma hakkını taşırlar. Sahip oldukları token sayısıyla orantılı olarak Unibot, süreç fiyatlarının yüzde 40’ını ve UNIBOT’un süreç hacminin yüzde 1’ini tekrar dağıtır.

BTC Piyasası: En âlâ 5 Telegram kripto botu 3

3. Maestro

2022’de piyasaya sürülen Maestro, piyasadaki en eski botlardan biridir. 3 farklı zinciri, BNB Chain, Ethereum ve Arbitrum’u takviyeler. Maestro botunu kullanmak fiyatsız olsa da, her başarılı alış ve satış süreci için yüzde 1 vergi alır.

Maestro ayrıyeten, botun daha gelişmiş bir sürümü olan “Maestro Pro Bot”u kullanmak için kullanıcılara ayda 200 ABD dolarına mal olacak fiyatlı bir premium abonelik sağlar. Web sitesine nazaran abonelik, hardcore kullanıcılar ve ileri seviye günlük yatırımcılar içindir. Abonelik, kullanıcılara daha yüksek suratlar sağlar, kullanıcıların daha fazla eşzamanlı süreç yapmasına, token göstergelerine özel erişime ve daha fazlasına imkan tanır.

Botun eşsiz özelliklerinden biri, PinkSale’de ön satışlara süratli bir biçimde katkıda bulunabilme yeteneğidir. Bir ön satışa katkıda bulunmaya çalışırken, ön satış sabit sona ulaşmadan çabucak evvel katkıda bulunmak ekseriyetle bir baş kaldırıdır ve birden fazla kişi bir katkı sağlamak için yüksek gaz fiyatları ödemek için başvurur.

BTC Piyasası: En âlâ 5 Telegram kripto botu 4

4. Wagie Bot

Wagie Bot, Ethereum, BNB Chain ve Arbitrum üzerinde çalışan hem Telegram hem de Discord tabanlı bir bottur. Tıpkı öteki botlar üzere, platformu kullanmak fiyatsızdır fakat Wagie Bot, stable takaslar dışındaki her süreç için yüzde 0,8 fiyat almaktadır.

Yerel kripto ünitesi WAGIEBOT, 10 Temmuz’da 0,02 dolarlık bir lansman fiyatıyla piyasaya sürüldü. Yalnızca 13 gün sonra, 23 Temmuz’da WAGIEBOT tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1,73 dolara ulaştı. Tutulan token sayısına bağlı olarak, WAGIEBOT token sahipleri daha ucuz bot fiyatları ve daha yüksek sayıda süreç üzere avantajlardan yararlanabilir.

BTC Piyasası: En âlâ 5 Telegram kripto botu 5

5. Banana Gun

Banana Gun, hizmetlerini iki farklı katmana ayırır: Katman 1 ve Katman 2. Katman 1 hizmetleri, manuel satın alma, yüzde 0,5 fiyat üzere daha hudutlu hizmetlere sahiptir. Öte yandan, Katman 2 hizmetleri yüzde 1 fiyat alır lakin daha gelişmiş özellikler içerir.

Bot, mevcut durumda cüzdan oluşturma, kara liste tedbire ve daha fazlası üzere birçok farklı özelliği desteklemektedir. Öte yandan Banana Gun takımı hala daha fazla özellik üzerinde çalışmaktadır ve gelecek planları için bir yol haritası yayınlamıştır. 1 Ağustos’ta takım kısa mühlet evvel yeni bir özellik daha duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar kendi seçtikleri bir kanalda yayınlanan tüm paraları otomatik olarak satın alabilecekler. Banana bot takımı gelecekte bot için bir ekosistem oluşturmayı da hedefliyor.

Telegram kripto botlarını kullanmanın riskleri

Telegram kripto para ünitesi botlarını birinci kullanmaya başladığınızda, botun sizin isminize süreç yapabilmesi için cüzdanınızı bota bağlamanız gerekir. Fakat bu, botun özel anahtarlara erişimi olduğu ve bir güvenlik riski oluşturabileceği manasına gelir.

Botlar ekseriyetle yapılandırıldıktan sonra özel anahtarlarınızı sildiğini argüman etse de anahtarlarınızın silinip silinmediğini bilmenizin kesin bir yolu yoktur. Bu nedenle, oluşturabilecekleri muhtemel güvenlik değiş tokuşlarını dikkate almalıyız. İnançta olmak için, Telegram botları kullanıyorsanız, bota farklı bir cüzdan bağlamak ve sadece kullandıkları ölçüde transfer yapmak isteyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap