Elon Musk’un Şirketi O Kripto Parayı Sattı!

Elon Musk’un Şirketi O Kripto Parayı Sattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’un Şirketi O Kripto Parayı Sattı!

Kripto para dünyasında Elon Musk tesirinin hepimiz farkındayız. Artık Musk’ın şirketi SpaceX’ten haber var. Şirketin 373 milyon dolar pahasında kripto para ünitesini elden çıkarması gündeme bomba üzere düştü. Bu haberle Bitcoin’in pahası 27.000 doların altına düştü. Potansiyel bir düşüş telaşıyla piyasa, kripto paranın direnç ve dayanak düzeylerine bakıyor. İşte Bitcoin’in son periyotta yaşadığı zorluklara ve SpaceX’in değerli satışının tesirine daha yakından bir bakış.

SpaceX’in stratejik kripto para Bitcoin satışı

Dünyanın en önde gelen kripto para ünitesi Bitcoin, 27.000 dolar düzeyinin altına düştü. Bu düşüş, havacılık ve uzay devi SpaceX’in yakın vakitte, şirketin 2021 ve 2022 yılları ortasında biriktirdiği yaklaşık 373 milyon dolar bedelindeki Bitcoin’i sattığının ortaya çıkmasının akabinde gerçekleşti. Satış sürecinin detayları SpaceX tarafından açıklanmamış durumda. Lakin, bu atak şirketin finansal stratejisinde stratejik bir değişime işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’un Şirketi O Kripto Parayı Sattı! 1

SpaceX son iki yıl içinde bilançosunda toplam 373 milyon dolar fiyatında Bitcoin varlığı bulunduruyordu. Buna nazaran bu değerli ölçü, firmanın 2022 yılında yaklaşık 5,2 milyar dolara ulaşan harcamaları ortasında yer alıyordu. Bu mali tahsisat mülk edinimi, ekipman, araştırma ve geliştirmeye yönelikti. SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın 2021’de şirketin Bitcoin varlıklarını kamuoyuna açıkladığını belirtmek gerekiyor. Birebir devirde Musk’ın liderliğindeki bir öteki şirket olan Tesla da Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapma planını açıklamıştı. Bu yüksek profilli onaylar kripto para Bitcoin’in meteorik yükselişine katkıda bulunmuştu. Öbür taraftan pahasını tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 43.000 doların üzerine çıkarmıştı.

Bitcoin’in toparlanması ve analist tahminleri

Son periyottaki çalkantılara karşın, kripto para Bitcoin’in fiyatı toparlanma belirtileri gösteriyor. Buna nazaran şu anda yaklaşık 26.800,74 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten son 24 saatlik süreç hacmi 26.151.285.776 dolar düzeyinde. CoinMarketCap’teki en üst sıradaki yerini koruyan Bitcoin, 511.783.802.814 dolarlık piyasa kıymetine sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’un Şirketi O Kripto Parayı Sattı! 2

Analist CredibleCrypto, piyasa belirsizliğinin ortasında olumlu bir bakış açısına sahip. Bu düşüşün kripto para Bitcoin’in fiyatı için tabanı işaret edebileceğini öngörüyor. Tahliline nazaran, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendi bozulmadan kalmaya devam ediyor. Ayrıyeten bu da makroda yükseliş görünümüne işaret ediyor. Öbür taraftan, bu olayın değerli bir tasfiye olayının akabinde potansiyel olarak bir yükseliş fiyat hareketini tetikleyebileceğini vurguluyor.

Piyasa değişimleri ortasında kripto para Bitcoin’in devam eden zorlukları

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin son fiyat düşüşünü yaşarken, piyasa SpaceX’in Bitcoin satışının tesirini tartışıyor. Öteki taraftan bunun kripto para ünitesinin yörüngesi üzerindeki tesirlerini yakından gözlemliyor.

Destek ve direnç düzeyleri göz önünde bulundurulduğunda, kripto para topluluğu yakın gelecekte Bitcoin’in seyahatini potansiyel olarak yine şekillendirebilecek gelişmelere ahenk sağlamaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap