Elon Musk’ın X’i DOGE’u 1 dolara yükseltecek mi?

Elon Musk’ın X’i DOGE’u 1 dolara yükseltecek mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’ın X’i DOGE’u 1 dolara yükseltecek mi?

Elon Musk’ın Twitter’ı X olarak yine markalaştırmasına atfedilen Dogecoin fiyatı, geçen hafta 0,08 doların üzerinde bir yükseliş dalgası yakalamak için belgisiz seyreden kripto piyasasına meydan okudu. Önde gelen meme coin, başlangıçta 0,06 dolar dayanak ve 0,072 dolar dirençle dar bir aralıkta konsolide oldu.

Twitter X, Dogecoin fiyat rallisini tetikleyebilir

Twitter’ın sahibi ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Temmuz ayında mikroblog platformunu “everything app”in (her şeyin uygulaması) önünü açacak bir atılım olan X olarak yine markalama kararını açıkladı.

Musk’ın Dogecoin’e olan zaafı, yatırımcıların ve dal uzmanlarının bu meme coin’in X’te bir ödeme yolu olarak benimsenme mümkünlüğünü öngörmelerine neden oldu. Platformun kapsamı, Tesla’nın 2021’de kısa bir müddetliğine de olsa ödemeler için benimsediği Bitcoin’i (BTC) de kapsayacak biçimde genişleyebilir.

CoinDesk tarafından bir uzman, “Kripto para ödemelerini, bu ekosistemin bir kesimi olarak dâhil etmek mutlak çığır açıcı olacaktır.” dedi.

Bir Web3 teşebbüs stüdyosu ve danışmanlık şirketi olan BDE Ventures’ın CEO’su ve kurucusu Brian D. Evans, “(Musk) DOGE aracılığıyla ödemeleri hakikaten etkinleştirirse şaşırmayacağını” söyledi.

Dogecoin fiyatı, Musk’ın Twitter’daki tweetlerine ve aksiyonlarına karşılık yükselme eğiliminde. Ekim ayında milyarder, 44 milyar dolarlık muahedeyi tamamlayarak Twitter’ı satın aldığında muazzam bir yükseliş gösterdi.

Bu nedenle DOGE’nin X’teki dijital para ünitesi ödemelerini güçlendirmek için kullanıldığına dair spekülasyonlar oldukça çok ve ayı piyasası sırasında tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yüzde 89,87 oranında düşen token için büyük bir takviye olacak.

Dogecoin fiyatı, kırılmayı onaylamaya hazır

X, kriptonun benimsenmesini bir sonraki düzeye taşıyan platform olabilir ve DOGE merkez üssünde yer alabilir. Lakin bundan evvel yatırımcılar, Temmuz ayının en yüksek düzeyi olan 0,0826 dolardan gelen reddi takip etmesi mümkün potansiyel bir yükseliş kırılmasını kıymetlendirmek isteyebilir.

Yatırımcılar X olarak yine markalaşma haberlerini aldıkça Dogecoin fiyatı 0,0826 dolara tırmandı. Bu da DOGE’un, birçok yatırımcının yükseliş trendinin teyidi olarak gördüğü azalan trend çizgisi takviyesini test etmek üzere geri dönmesine yol açtı.

Yatırımcılar, alım buyruklarını etkinleştirmeden evvel azalan trend çizgisinden bir toparlanma, 0,0752 dolarlık 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) direncinin üzerinde bir kırılma ve 80 ila 100 ortasındaki çok alım bölgesine işaret eden bir Para Akışı Endeksi (MFI) düşünmeli.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) yakın vakitte teyit edilen satış sinyaliyle düşüş eğilimi sergilediğinden kayıplar, 50 günlük EMA ve 100 günlük EMA tarafından oluşturulan birleşme dayanağı olan 0,0716 dolara kadar uzayabilir.

Bu alıcı sıkışıklığı alanının altında kayıpların devam etmesi mümkün olmasa da Ağustos ayında tüm kripto piyasası kötüleşirse Dogecoin fiyatı değerli bir trend dönüşünden evvel 0,062 dolarlık düşük likiditeden geçebilir.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap