Elon Musk’ın Web3 eleştirileri devam ediyor! Jack Dorsey’den cevap

Elon Musk’ın Web3 eleştirileri devam ediyor! Jack Dorsey’den cevap

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk’ın Web3 eleştirileri devam ediyor! Jack Dorsey’den cevap

2021 yılının özellikle ilk yarısına tweet’leriyle damga vuran ve Dogecoin ile Bitcoin’in yükselişiyle düşüşünde pay sahibi olan Elon Musk, adeta Web3 eleştirmenine dönüştü. Facebook’un çatı şirketinin adını Meta olarak değiştirmesinin ardından “metaverse” ile “Web3” (ya da web 3.0) terimleri bir anda internet ve kripto para evrenlerinin en çok konuşulan konuları haline gelmişti.

Elon Musk ise geçtiğimiz hafta ilk olarak Web3 için “Web3 sanki b*k gibi bir şey…” yorumunu yapmış, dün ise Bill Gates’in 1995 yılındaki internet hakkında yaptığı bir konuşmayı Twitter’dan paylaşarak, “Şimdiki zamanın bile tahmin edemiyorken, gelecek nasıl olacak? Biraz pazarlama kelimesi gibi gözüküyor” demişti.

“Gören var mı, bulamıyorum”

Musk, TSİ 8.35’te yine Web3 eleştirisiyle Twitter sahnesine çıktı. “Web3’ü gören var mı? Ben bulamıyorum” yazan Musk’a, geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’luğundan ayrılan ve Square şirketinin de adını Block olarak değiştiren Jack Dorsey de yanıt verdi.

Dorsey, “A ile Z arasında bir yerde” yorumunu yaparak Web3’ün aslında tek bir noktada görülemeyeceğini imâ etti. Musk da Dorsey’e cevap vererek, “M gibi bir şey olabilir” yazdı.

İkilinin tweet’lerinin altına binlerce mesaj yazılırken, Musk’a başta Dogecoin olmak üzere birçok hayvan temalı fenomen token’lar konusunda tweet atma taleplerinin gelmesi de yine dikkat çekti.

Musk geçtiğimiz günlerde Time dergisi tarafından “yılın kişisi” seçilmiş, dergiye verdiği röportajda da Bitcoin’in iyi bir değer saklama aracı olduğunu ancak Dogecoin’in, daha iyi bir ödeme sistemi olduğunu söylemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap