Elon Musk’ın Twitter atılımı Dogecoin’i (DOGE) harekete geçirdi!

Elon Musk’ın Twitter atılımı Dogecoin’i (DOGE) harekete geçirdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk’ın Twitter atılımı Dogecoin’i (DOGE) harekete geçirdi!

Twitter’daki pozisyon kısmına D harfini ekleyen Elon Musk, Dogecoin’i (DOGE) anlık olarak yüzde 10’a yakın yükseltti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’daki olacak değişiklikleri işaret eden Elon Musk, “X” üzere tabirler ile birtakım hususların ipuçlarını vermişti. Artık de Twitter’daki pozisyon kısmında X yazısının yanına D harfini ekleyen Musk, DOGE’de anlık yükselişin yolunu açtı. BTC’deki düşüşe karşın Musk tesiriyle yükselişe geçen DOGE, anlık olarak yüzde 9,01’lik bir yükseliş yaşadı.

BTC Piyasası: Elon Musk’ın Twitter atılımı Dogecoin’i (DOGE) harekete geçirdi! 1

DOGE’deki (DOGE) volatilite zirvede

Kripto paralarda bir müddettir Ripple (XRP) hakimiyeti sürüyordu. Lakin SEC davasının durulması ve Ripple aleyhine birçok yetkili ismin açıklamada bulunması, XRP’nin ivmesini adeta kırdı. XRP’deki hacmin bir kısmı, DOGE’ye geçerek, üst istikametli fiyatlamasında büyük bir etken oldu. Birkaç gündür kıymet kaybeden BTC’ye karşın temel ve teknik tahliliyle artış gösteren DOGE, yine ilgi topladı.

Hem XRP hem de Elon Musk kaynaklı olarak gündemde kalmaya devam eden memecoin, birçok şaşırtan datayı beraberinde getirdi. Musk’ın Twitter’daki değişimleri sebebiyle DOGE, daha fazla ilgi ve umut yarattı. Merak edilen kıymetli mevzulardan biri ise, yeni platformda “DOGE ile ilgili eklentiler olacak mı?” biçiminde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap