Elon Musk’ın biyografisi Dogecoin topluluğu tarafından merakla bekleniyor

Elon Musk’ın biyografisi Dogecoin topluluğu tarafından merakla bekleniyor

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk’ın biyografisi Dogecoin topluluğu tarafından merakla bekleniyor

Investing.com – Dünyanın en güçlü insanı unvanına sahip Elon Musk’ın bu ay piyasaya çıkması beklenen biyografisi DOGE yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Çinli kripto muhabiri Colin Wu, muharrir Walter Isaacson tarafından kaleme alınan ve 12 Eylül’de piyasaya sürülmesi beklenen Elon Musk’ın biyografisi cinsindeki kitapta Musk’ın Dogecoin ile ilgili daha evvel duyulmamış fikirleri olduğunu argüman etti.

Biyografi tipindeki kitap için ortaya atılan söylentilere nazaran Elon Musk’ın DOGE takviyesi bu kitapta ayrıntılı halde anlatılıyor. Wu’ya nazaran biyografi, Elon Musk’ın Dogecoin projesinin gelişimini nasıl finanse ettiğini ortaya koyacak.

Elon Musk, roket şirketi SpaceX ve elektrikli araç bölümünün önde gelen şirketlerinden biri olan Tesla ile sıra dışı işler başarırken son olarak Twitter’ı 44 milyar dolar üzere epey yüksek bir ölçüye satın alarak aylarca manşetlerden inmedi. Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra geçtiğimiz günlerde ismini X olarak değiştirerek bir defa daha herkesi şaşırtmayı başardı.

Renkli kişiliğini her kezinde ortaya koyan Musk, ayrıyeten yıllardır kripto sanayisinin de en etkileyici isimlerinden biri. Geçmiş devirlerde Bitcoin yatırımlarıyla piyasayı önemli oranda etkileyen Elon Musk, Dogecoin’e verdiği dayanak ile projeyi çok farklı bir boyuta taşıyarak en büyük 10 kripto para ünitesinden biri haline gelmesinde başrol oynadı.

Bu yüzden Musk’ın hayatında değerli bir yeri olduğu düşünülen Dogecoin’e biyografide değerli bir alan ayrıldığı düşünülüyor.

Bu gelişmelerin haricinde Elon Musk’ın öbür bir amacı de toplumsal medya platformu X’i birebir vakitte tesirli bir ödeme platformu haline getirmek. Bu alanda çalışmalar devam ederken X için yakın vakitte kripto ödemelerini de içeren bir ödeme lisansı daha alındı. Bu atılım akıllara X platformu üzerinden yakın vakitte kripto süreçlerinin yapılabilecek olmasını getirdi. Hal bu türlü olunca bütün gözler Musk’ın favori kripto parası DOGE’ye çevrildi.

Ancak X’in sahibinden şimdi bu istikamette somut bir açıklama gelmedi. Fakat Musk, Dogecoin’e olan takviyesini kimi vakit dolaylı yoldan da olsa devam ettiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap