Elon Musk’ın beyin çipi projesine dev yatırım

Elon Musk’ın beyin çipi projesine dev yatırım

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’ın beyin çipi projesine dev yatırım

Elon Musk‘ın teknoloji teşebbüslerinden birisi olan beyin çipi projesi Neuralink, yatırım cinsinden 280 milyon dolarlık fon topladı.

Son periyotlarda teknolojik teşebbüslerin popülaritesi artmaya devam ediyor. Bilhassa yapay zeka ve blockchain tüm dünyada kabul görmeye başlayan teknolojik yenilikler ortasına girdi. Teknoloji denilince akla gelen isimlerden Elon Musk ise teşebbüslerini sürdürüyor. Musk, birçok sorunun çözülmesini amaçlayan Neuralink projesini geliştirmeye devam ediyor.

Yapay zekayı da bünyesinde barındıran beyin çipi projesi Neuralink, Kurucular Fonu‘ndan değerli bir yatırım aldı. Bu yatırımın ederi ise 280 milyon dolar oldu.

Elon Musk’ın beyin çipi projesi emin adımlarla ilerliyor

Biyoteknoloji şirketi Neuralink, birçok hastalığın tedavisinde kıymetli rol üstlenecek olan beyin çipi projesiyle popülerlik kazanmıştı. Neuralink, aldığı 280 milyon dolarlık yatırım ile dikkatleri üzerine çekti.

Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Neuralink, D Serisi yatırım cinsinden 280 milyon dolar fon topladığını ve bu çeşidin Peter Thiel’in Kurucular Fonu tarafından yönetildiğini duyurdu.

Kurucular Fonu ortağı Scott Nolan, Neuralink’in hasta insanların muhtaçlıklarını karşılama vizyonuna takviye olmaktan heyecan duyduklarını lisana getirdi.

2016 yılında Elon Musk’ın da dayanağıyla kurulan Neuralink, yapay zeka dayanaklı çip projesiyle insan beynini gaye alıyor. Bu sayede proje, insan sıhhatinin daha verimli hale gelmesini amaçlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap