Elon Musk’ın açıklaması öncesi Dogecoin’de 850 milyonluk şüpheli işlem!

Elon Musk’ın açıklaması öncesi Dogecoin’de 850 milyonluk şüpheli işlem!

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk’ın açıklaması öncesi Dogecoin’de 850 milyonluk şüpheli işlem!

Kripto para piyasalarındaki balina hareketlerini takip eden WhaleStats hesabı, Elon Musk’ın Dogecoin açıklamasıyla bağlantılı olabilecek bir işlem paylaştı. Tam 850 milyon dolarlık şüphe çeken işlem, Tesla’nın bazı ürün satışlarında DOGE kabul edeceğinin açıklanmasından hemen önce yapıldı.

Dogecoin blok zincirinde gözüken işlemde, 2 adrese fon gönderildiği gözüküyor. “y3PvN” adresi gönderilen DOGE’ların çoğunu alırken bu adreste şu anda 5 milyar 350 milyon 593 bin DOGE bulunuyor. Gönderici adresin geçmişte de birçok kez yüklü işlemler yaptığı ve bir borsaya ait olabileceği belirtilirken, alıcı adresin ise bir kez alım yapması dikkat çekiyor.

Dakikalar içinde %30 artmıştı

Hatırlanacağı üzere Salı günü Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan Tesla şirketinin DOGE ile satışı yapılacak bazı ürünler çıkaracağını ve sistemin nasıl çalışacağını bir süre kontrol edeceklerini söylemişti. Açıklamanın ardından Dogecoin yüzde 30’luk bir artış yaşamış ancak daha sonra Bitcoin’deki düşüşle yeniden eski seviyesine geri dönmüştü.

İçeriden biri mi?

Bazı uzmanlar ise işlemin Tesla şirketinde çalışan ve konuyla ilgili bilgisi olan bir kişi tarafından yapılmış olabileceğini öne sürüyor. İşlemi yapan kişinin açıklama öncesindeki hamlesiyle büyük kâr elde etmiş olabileceği belirtiliyor. Ancak DOGE’ların adrese geldikten sonra herhangi bir borsaya taşınmaması ve satış işlemi olmaması bu teoriyi gerçekçi kılmıyor. İşlemi yapan kişinin kâr almaması soru işaretlerini artırıyor.

Açıklamanın yapıldığı Salı günü Dogecoin 0.16 dolar seviyelerinde işlem görürken, kısa sürede 0.30 dolara çıkmıştı. Fenomen coin şu anda yaklaşık 0.19 dolardan işlem görüyor. Dogecoin 2021’in ilk yarısında 0.74 dolara kadar yükselmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap