Elon Musk, X Atılımı İçin Bu 3 Coinden Birini Seçebilir!

Elon Musk, X Atılımı İçin Bu 3 Coinden Birini Seçebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, X Atılımı İçin Bu 3 Coinden Birini Seçebilir!

Geçen yıl Twitter’ı satın alan Elon Musk, artık platformu X isimli bir üstün uygulamaya dönüştürüyor. Hazırlıklar Pazartesi günü logo değişimi ile başladı. Uzmanlar, yeni platforma entegre olabilecek 3 özel coin olacağını varsayım ediyor.

Elon Musk yeni üstün uygulama için hangi coin’i tercih edecek?

Elon Musk’ın Twitter’ı “X” olarak değiştireceği ve Dogecoin’i entegre edeceği beklentisi dünya genelinde büyük bir ilgi uyandırdı. Birden fazla uzman, Musk’ın kripto alanında büyük bir adım atmasını bekliyor. Teknoloji işvereni bunun sinyalleri geçtiğimiz yıl attığı tweet’lerde vermişti.

Özellikle DOGE konusunda yapılan yorumlar dikkat çekiyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Raoul Pal, Elon Musk’ın X platformuna bilhassa DOGE’u seçeceğini iddia etti. Ayrıyeten, platformun global ödemelerini DOGE aracılığıyla yapacağını öngördü. Bu türlü bir durum Dogecoin’e akan milyonlarca doları temsil edecek. Daha evvel Musk, “X, global finansal sistemin yarısı olabilir” demişti. 

Pal’a nazaran, DOGE seçimi, Musk’ın bu kripto paraya olan ilgisinden kaynaklanıyor. Ayrıyeten Musk en büyük Dogecoin balinaları ortasında yer alıyor. X-App ödemeler için Doge’yi entegre ettiğinde, Musk’ın insanalra ödeme olarak dağıtacağı sayısız para ünitesi olacak.

Dogecoin, uzmanların ortak noktası

Benzer halde, Brian Evans da DOGE ödemelerine dikkat çekeceğini belirtiyor. Musk’ın DOGE’a olan ilgisinin Twitter’da eğlenceli periyotlar yaşattığını tabir ediyor. DOGE’un Elon’un kalbinde özel bir yeri olduğunu vurguluyor.

Bitcoin, ETH ve USDC?

Evans, Twitter’a Bitcoin, Ether ve USDC üzere öbür ödeme seçeneklerinin eklenmesinin sürpriz olmayacağını söylüyor. Lakin birinci ve orjinal “meme coin” olan DOGE’un eklenmesinin eğlenceli olacağını düşünüyor. Sonuç olarak, Musk’ın Twitter’ı X olarak değiştirerek kripto ödemelerine yönelik büyük bir atılım yapması bekleniyor. Bilhassa DOGE’un bu süreçte değerli bir rol oynaması beklenen. Bu adım, kripto dünyasında yeni fırsatlar doğuracak. Birebir vakitte kripto paraların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak. Son gelişmelerin akabinde zati birden fazla X isimli token çift haneli çıkar kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, X Atılımı İçin Bu 3 Coinden Birini Seçebilir! 1

Elon Musk’ın “X” isimli yeni toplumsal medya platformu duyurusu, kripto dünyasını hareketlendirdi. “X” ismini taşıyan coin’ler büyük bir pump yaşadı. Musk, platformun ismini “X” olarak değiştireceğini açıkladıktan sonra, “X” kısaltmalı bir dizi token piyasaya çıktı. Lakin yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor, zira kimi düzmece kripto paralar da piyasada ortaya çıktı. Elon Musk’ın “X” platformuyla ilgili daha fazla ayrıntı açıklaması, kripto piyasalarında heyecanı artırmaya devam ediyor. Bu gelişmeler, kripto dünyasının geleceği ve yatırım fırsatları hakkında daha fazla spekülasyonu beraberinde getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap