Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Çekildi

Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Çekildi

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Çekildi

Twitter’ı satın alan Elon Musk, CEO’luk vazifesinden çekildiğini açıkladı.

Musk, Twitter CEO’luğu konusunda bir müddettir git geller yaşıyordu. Hatta birinci periyotlarda açtığı bir oylama sonucuna nazaran CEO’luk misyonuna devam etti.

Elon Musk, Twitter’ın Yeni CEO’sunu Tanıttı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı günden bu yana CEO’luk vazifesinden uzaklaşmayı istiyordu. Bununla birlikte Musk, Twitter’ı satın almasının birinci devirlerinde bir anket açarak vazifesinde kalıp kalmamasını topluluğa danıştı. En nihayetinde bugün attığı bir Tweet ile vazifesini öbür birine devrettiğini duyurdu.

BTC Piyasası: Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Çekildi 1

Birkaç Tesla yatırımcısı, Musk’ın Twitter’ı yönetmekle çok meşgul olduğundan ve vaktini birebir vakitte CEO’su olduğu elektrikli araç şirketini yönetmeye yönlendirmesi gerektiğinden telaş duyuyordu. Bununla birlikte Musk, Twitter üzerinden isimsiz bir bayan olan yeni CEO’nun yaklaşık 6 hafta içinde vazifeye başlayacağını söyledi.

Musk Tweet’inde şunları yazdı:

“X/Twitter için yeni bir CEO işe aldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Kendisi varsayımı 6 hafta içinde misyona başlayacak! Benim rolüm ise eser, yazılım ve sistem yöneticilerini denetleyen yönetici lideri ve CTO olmaya dönüşecek.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap