Elon Musk, Tekrar Bir Kripto Parayı Uçurdu!

Elon Musk, Tekrar Bir Kripto Parayı Uçurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Tekrar Bir Kripto Parayı Uçurdu!

Elon Musk’ın Twitter paylaşımı, bir memecoin’e yüzde 10 binlik bir yükseliş yaşattı.

Kripto sanayisi, ayı ve boğa döngüsünden sıyrılarak yeni bir boyuta evrildi. Bu durumda, ortaya çıkan kripto paraların toplumsal aktiviteleri ve ünlülerin dayanakları değerli rol üstlenmeye başladı. Pepe, ardına aldığı topluluk ile 10 milyar dolarlık bir süreç hacmine ulaşmayı başarmıştı.

Son günlerde, tekrar Elon Musk imzalı bir yükseliş yaşanıyor. Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Lady isimli bir figürü gündeme getirdi. Lady figürüyle ortaya çıkan bir kripto para, yaklaşık yüzde 8.912’lik bir yükseliş yaşadı.

Elon Musk ve Memecoin’lerin Bağı Kopmuyor

Twitter’ın işvereni Elon Musk, memecoin ekosisteminin bir numaralı ismi olarak görülüyor. Daha evvel Dogecoin, Shiba ve Floki üzere memecoin’lerde dikkat çeken paylaşımlar yapan Musk, bu token’ların öne çıkmasını sağlamıştı.

Son Pepe furyasında sessizliğini koruyan milyarder isim, yeni bir paylaşım ile yeniden heyecan uyandırdı. Geçtiğimiz gün Musk, Lady isimli bir fügürü paylaştı. Bu paylaşım, Milady Meme Coin isimli token’ı adeta uçurdu. Paylaşımdan evvel 500 bin dolarlık hacimle gün geçiren token, paylaşımdan sonra 150 milyon dolarlık bir hacme ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Tekrar Bir Kripto Parayı Uçurdu! 1

Ancak Musk’ın bu paylaşımı, kripto ekosisteminden reaksiyon de topladı. Birçok kripto yatırımcısı, manipülasyon ve inside trading yapıldığına yönelik tezler ortaya attı.

Lookonchain, bu paylaşım ve beraberinde LADYS isimli memecoin’deki hareketi takip etti. Data sağlayıcısı, Musk’ın paylaşımından çabucak evvel token’da gerçekleşen yüklü ölçüde alımları tespit etti.

Ayrıca bu token’ın, yeni bir Pepe olacağına yönelik söylentiler de ortalıkta dolanmaya başladı. Kriptonun evrildiği bu yeni periyotta, yatırımcıların hayli dikkatli hareket etmesi gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap