Elon Musk, son atağıyla DOGE’yi son 3 ayın en yüksek bedeline taşıdı

Elon Musk, son atağıyla DOGE’yi son 3 ayın en yüksek bedeline taşıdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, son atağıyla DOGE’yi son 3 ayın en yüksek bedeline taşıdı

Investing.com – Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter için radikal kararlar almaya devam ederken favori kripto para ünitesi DOGE’yi de olumlu etkilemeye devam ediyor. 

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, bu hafta Twitter’ın logosunu X sembolüyle değiştirerek gündeme geldi. Lakin Musk’ın yaptığı tek değişiklik bu değildi. 

Twitter’ın ismini da değiştireceği konuşulurken toplumsal medya platformunun sahibi, Twitter bio’suna Dogecoin sembolü de ekleyerek kripto para için dayanağını bir sefer daha tescilledi. Bu hareket, Twitter’da radikal değişiklikler yapılırken Dogecoin’in de bir ödeme aracı olarak kullanılacağına yönelik spekülasyonları kuvvetlendirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, son atağıyla DOGE’yi son 3 ayın en yüksek bedeline taşıdı 1

Musk’ın bu seferki DOGE atağı sessizce geldi. Twitter’ın işvereni, daha evvel yaptığı paylaşımlarla Dogecoin dayanağını açıkça beyan ediyordu. Birinci vakitlerde bu paylaşımlar DOGE piyasasında son derece önemli yükselişlere yol açarken son vakitlerde Musk’ın paylaşımları kâfi reaksiyon almıyordu. Lakin Twitter’da değerli değişlikliklerin gerçekleştiği bugünlerde Musk’ın Twitter bio’suna DOGE logosu eklemesi, kripto para fiyatının bu hafta %8 yükselişine neden oldu. 

Ayrıca DOGE piyasasında süreç hacmi %450 üzere önemli oranda artış kaydetti. Bu atılımın akabinde kripto para, 0,078 dolara kadar yükseldi. Bilhassa piyasanın geri kalanı satış baskısıyla hareket ederken DOGE’nin müspet hareket etmesi, daha da kıymetli hale geldi. 

DOGE, ayrıyeten Haziran başındaki taban düzeyinden başlayan toparlanma sürecinde son 3 ayın en yüksek kıymetine ulaştı ve ivmesini muhafazaya devam ediyor.

Kripto piyasasında son durum

Bu hafta piyasalar Fed’in faiz kararı açıklamasına odaklanmışken kripto para piyasalarının da baskı altında olduğu görülüyor. Bitcoin, son 24 saatte %2 kayıpla 29.000 dolar hududuna geriledi. Ethereum, %1 düşüşle 1.850 dolar dayanağını müdafaaya çalışıyor.

En büyük 20 kripto para ortasında XRP, Solana ve Bitcoin Cash, %5’i bulan bedel kayıplarıyla en çok gerileyen kripto para üniteleri olarak devam ediyor. Piyasa genelinde düşüş hakimken Dogecoin’in müspet seyri haricinde TRX ve SHIB yatay kalmaya devam ediyor.

Toplam piyasa kıymeti ise 1,17 trilyon dolara geriledi. Son 24 saatlik süreç hacmi 34 milyar dolarda seyrediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap