Elon Musk: “BTC Benim Anahtar Kelimem Değil!”

Elon Musk: “BTC Benim Anahtar Kelimem Değil!”

Paylaş
Elon Musk: “BTC Benim Anahtar Kelimem Değil!”

Elon Musk’ın adının daha önce kripto para dolandırıcılığına karıştığına şahit olmuştuk. Örneğin, daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi 5 kasım 2018 tarihinde  Musk’ı taklit eden birkaç Twitter hesabının ve onları yöneten dolandırıcıların Bitcoin dolandırıcılığı yaptığı ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Musk’ın kripto paralara ilgi duyduğu ve onlar hakkında zaman zaman açıklamalar yaptığı da biliniyor. Musk Ağustos 2018’de yaptığı açıklamalarda, Ethereum ile ilgili olumlu yorumlar yapmış ve sonrasında ETH fiyatında artışlar yaşanmıştı.

Bitcoin ve Elon Musk

SpaceX CEO’sunun Twitter üzerinden yaptığı ve kripto paralarla ilgili olan son paylaşımı da diğerleri gibi oldukça büyük yankı uyandırdı. Musk bu açıklamasında, “Bitcoin (BTC) benim anahtar kelimem değil” ifadelerini kullandı. Bu durum kripto para topluluğu tarafından Musk’ın Bitcoin’e inanmadığı şeklinde yorumlandı.

Öte yandan Musk’ın yorumlarının kripto para fiyatlarını etkileme gücü olduğunu düşünen bazı isimler Musk’ı aslında Bitcoin’in ne kadar güçlü olduğuna ikna etmeye çalıştı.

Tesla ve Bitcoin Benzerlikleri

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma Tesla hisseleri ve Bitcoin grafiğinin hemen hemen aynı şekilde hareket ettiğini göstermişti.

Bilindiği gibi Elon Musk yaklaşık olarak 8 ay önce Tesla’nın iflas edebileceğini ifade etmişti. Aynı dönemde Bitcoin fiyatı da düşük seviyelerde seyrediyordu. Tesla’nın diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olan otomobili Model 3’ü piyasaya sürülmesiyle siparişlerde gözle görülür bir artış yaşandı ve buna bağlı olarak hisse senedi fiyatları da yükseldi.

Öte yandan Bitcoin de hemen hemen aynı dönemde yükselişe geçti ve 3.400 dolar seviyesinden kendisini kurtarmaya başladı. Hatta Haziran ayında 14.000 dolara ulaşarak uzun vadeli yeni bir yükseliş umudu yaratmış oldu.

Kaynak: U.Today

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap