Elon Musk, Bir Token’a 12 Bin Kat Paha Kazandırdı

Elon Musk, Bir Token’a 12 Bin Kat Paha Kazandırdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Bir Token’a 12 Bin Kat Paha Kazandırdı

Milyarder iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz yıllarda en çok da kripto para piyasaları nedeniyle gündem oluyordu. Bunun nedeni, Musk’ın Twitter’da bir paylaşım yapıp, rastgele bir kripto varlığın fiyatını uçurmasıydı. Piyasaları allak bullak eden açıklamalar, şanslı olan yatırımcıları milyoner haline getiriyor, şanssız olanların ise ziyan etmesine yol açıyordu.

Elon Musk, an prestijiyle tekrar piste çıkmış durumda. Dün akşam saatlerinde bir paylaşım yapan Musk, adı sanı duyulmamış bir kripto varlığın rekor düzeyde kıymetlenmesine yol açtı. Bu yükseliş yenilir yutulur cinsten değildi zira paha karı, yüzde 12 bin düzeylerindeydi. 

İşte kripto para piyasalarında eşi gibisi görülmemiş yükselişe neden olan o paylaşım:

Elon Musk’ın üstteki paylaşımını birinci bakışta anlamamış olabilirsiniz. İzah edelim; görselin üzerinde “Bu bir internet meme’i değil. Seni seviyorum.” tabirleri yer alıyor. Görselde çizgi sinema karakteri üzere görünen insan figürü ise “Milady Maker” olarak isimlendirilen bir NFT koleksiyonundan esinleme. Hatta bu NFT koleksiyonu için oluşturulmuş olan “Milady Meme Coin” (LADYS) isimli bir de token var. İşte Elon Musk’ın yaptığı açıklama, bu tanınan olmayan tokenin yüzde 12 binden fazla kıymetlenmesine neden oldu.

LADYS’in coinmarketcap dataları şöyle:

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Bir Token'a 12 Bin Kat Paha Kazandırdı 1

Coinmarketcap bilgilerine baktığımızda; LADYS isimli tokenin 24 saat önce 0,000000001199 dolar düzeylerinde süreç gördüğüne tanıklık ediyoruz. Yani bu meme tokenin aslında hiçbir bedeli yoktu. LADYS, bu makalenin yazıldığı an prestijiyle ise 0,0000001714 dolar düzeylerinden süreç görüyor. İşte bu fiyat değişimi, tokenin yüzde 12 binin üzerinde paha kazandığı manasına geliyor. Üstelik kimileri bu tokenin hala kıymet kazanacağına inanıyor üzere görünüyor. Çünkü fiyat grafiğindeki yükseliş trendi devam ediyor.

Tabi bu durum yalnızca meme tokenin değil, Milady Maker isimli NFT koleksiyonunun da pahalanmasını sağladı. Daha birkaç gün önce 3.75 ETH civarında alıcı bulan koleksiyon kesimleri, Elon Musk’ın hamlesiyle 5.25 ETH’ye kadar yükseliş gösterdi. 

Gelelim tüm bunlardan daha değerli bir gelişmeye: Birileri, Elon Musk’ın açıklamalarını evvelden biliyor olabilir!

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Bir Token'a 12 Bin Kat Paha Kazandırdı 2

Kripto para piyasalarındaki hareketleri takip eden Lookonchain isimli bir platform, LADYS tokenin yükselişi sırasında dikkat çeken bir gelişme yaşandığını tespit etti. Yapılan incelemeye nazaran “DWF Labs” olarak isimlendirilen bir kripto varlık şirketi, Elon Musk’ın paylaşımından yalnızca bir gün evvel, ismi sanı duyulmamış olan LADYS’ten tam 15 trilyon adet almış, bunun için 25 bin dolar civarında ödeme yapmıştı. 15 trilyon adet LADYS’in anlık değeri 2 milyon 571 bin dolar. Ortada ne kadar büyük bir manipülasyon olduğunu varın siz hesaplayın…

Lookonchain’in Twitter’daki paylaşımı:

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında bedellendirilemez. Manipüle edilen kripto varlıklar, siz kar hayali kurarken iflasa kadar götürebilir!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap