El Salvador müjdesini veren Jack Mallers’ın Twitter hesabına erişilemiyor

El Salvador müjdesini veren Jack Mallers’ın Twitter hesabına erişilemiyor

Paylaş
Uzman Coin: El Salvador müjdesini veren Jack Mallers’ın Twitter hesabına erişilemiyor

Bitcoin girişimi Zap’ın CEO’su Jack Mallers’ın Twitter hesabına (@JackMallers) bugün itibari ile erişim sağlanamıyor. Bilindiği üzere Mallers, dün Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansının ikinci gününde, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile birlikte, ülkenin hazırlanan tasarının yasalaşmasıyla beraber Bitcoin’i resmi para olarak kabul edeceği müjdesini vermişti.

Mallers’ın 125 bin takipçiye sahip olan Twitter hesabına gidildiğinde kullanıcıları “Böyle bir hesap yok” uyarısı karşılıyor. Bu da hesabın, askıya alınmaktan ziyade Mallers’ın kendisi tarafından silinmiş olabileceğini düşündürüyor. Hesabın askıya alınmış olabileceğini iddia edenler de oldu fakat Twitter’da askıya alınan bir hesap için “Hesap askıya alınmış. Twitter, Twitter Kuralları’nı ihlal eden hesapları askıya alır.” uyarısı veriliyor. Ayrıca Twitter’da bir hata meydana gelmiş olabileceği de değerlendiriliyor.

Jack Mallers’ın Twitter hesabında görünen uyarı

Twitter’da birçok önde gelen hesap, Jack Dorsey’in duruma müdahale etmesini istedi.

Öte yandan Twitter’ın bir şekilde sansür uygulamış olabileceği ise düşünülmüyor. Çünkü Twitter CEO’su Jack Dorsey, hem Jack Mallers’ın çalışmalarının hem de Bitcoin’in güçlü bir destekçisi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap