El Salvador Lideri, Bitcoin varsayımını açıkladı: “Fiyat önemli manada yükselebilir”

El Salvador Lideri, Bitcoin varsayımını açıkladı: “Fiyat önemli manada yükselebilir”

Paylaş
BTC Piyasası: El Salvador Lideri, Bitcoin varsayımını açıkladı: “Fiyat önemli manada yükselebilir”

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, IMF’nin ülkesine dair verdiği demecin hemen ardından Bitcoin ile ilgili bir fiyat tahmini yaptı.

Bitcoin’in arzı sadece 21 milyon

31 Ocak 2022 Pazartesi günü Bukele, Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide, Bitcoin’in sadece 21 milyon adetlik kısıtlı arzına dikkat çekti. Bukele’ye göre bu nadirlik dolayısıyla Bitcoin, ilerleyen zamanlarda ciddi bir fiyat artışı yaşayabilir.

Bukele konu hakkında şunları söyledi:

El Salvador hükümeti IMF’den uyarı aldı

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde IMF, El Salvador’u finansal istikrar ve tüketicinin korunması konusundaki riskler dolayısıyla uyarmıştı. IMF’ye göre El Salvador’un BTC’yi yasal para birimi olarak ilan etmesi, ülkeye bazı konularda sıkıntı yaşatabilir.

Bunun yanı sıra, geçtiğimiz günlerde BTC’nin fiyat hareketi ile birlikte El Salvador, kripto para birimi konusunda zarara uğradı. El Salvador, ilk BTC alımını 6 Eylül 2021 tarihinde 52.000 dolar civarından gerçekleştirmişti. Ayrıca hükümet 27 Ekim 2021tarihinde 58.000 dolar civarından yine BTC aldığını açıklamıştı. Bu yılın Kasım ve Aralık ayında da BTC alımına devam eden hükümet, görünüşe göre BTC alımını sürekli hale getirecek.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap