Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor!

Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor!

Real Vision CEO’su Raoul Pal, tarihî bilgilerin onayladığı potansiyel bir boğa modeline dikkat çekti. Bitcoin için ralli beklentileri bunla da sonlu değil. Ünlü ekonomist, teknolojik gelişmelere de dikkat çekiyor.

Raoul Pal’a nazaran Bitcoin 2x’lik ralliye hazır

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, geçmişte 5 defa tekrar eden değerli bir Bitcoin boğa modeline dikkat çekti. Aktüel blog yazısında Pal, Bitcoin’in 30 günlük tarihî volatilitesinin yıl başından bu yana birinci sefer 20’nin altına indiğini söyledi. Bu kelam konusu boğa modeli için bir başlangıç noktasını temsil ediyor.

Pal, 20 düzeyine ulaşmanın tarihi olarak Bitcoin’in önümüzdeki aylarda büyük bir yükselişe geçmesi için yer hazırladığını söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor! 1

Ünlü yönetici, modelin detaylarını şu biçimde açıklıyor:

Yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra (%60 ila %100 artış), kripto piyasaları yaz boyunca büsbütün meyyit durumda…

Bu 20 düzeyi, sonraki iki ila dört ay boyunca her vakit büyük hareketler üretti…

Nisan 2016: İki ayda +%83

Ekim 2016: İki ayda +%85

Mart 2019: Üç ayda +%214

Temmuz 2020: Dört ayda +%102

Ocak 2023: Üç ayda +%85.

Teknik indikatörlerde yeşil sinyal veriyor

Pal ayrıyeten yaygın olarak kullanılan bir volatilite indikatörü olan Bollinger Bantlarını da yakından takip ediyor. Makro guruya nazaran, Bitcoin fiyatının Bollinger Bantları 20 düzeyine yakın seyrediyor. Bu da “şu anda rekordaki en sıkı banttır”. Tahlillerine nazaran:

Tarihsel olarak sırf bir ay daha Nisan 2016’da 25’in altına düştük. O vakitler Bitcoin 44 kat artarak 2017’nin en yüksek düzeyine ulaştı…

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor! 2

Daha sonra Ethereum’a (ETH) göz atan Pal, geçtiğimiz haftalarda piyasa genelinde yaşanan düzeltmeye değindi. Analist, bu satışlara karşın ETH’yi yükseliş eğilimi içerisinde süreç görmeye devam ettiğini söylüyor.

Ek olarak geçen hafta vurguladığımız üzere ETH de büyük bir boğa bayrağı deseni oluşturuyor üzere görünüyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor! 3

Raoul Pal, Bitcoin için teknolojinin değerini açıklıyor

Bu hafta bir ANCAK aktifliğini de katılan Pal, bu sefer boğa beklentilerini teknolojik gelişimle açıkladı. Analist, birçok insanın sırf ağın bir kısmını temsil eden paylara sahip olabileceği öbür sistemlerin tersine, Blockchain’in kullanıcılara ve yatırımcılara bir ağın modüllerine sahip olma ve işletme talihi verdiğini söylüyor.

Gittikçe dijitalleşen bir dünyada Pal, aksi takdirde teorik olarak sonsuza kadar şişirilebilecek rastgele bir şeyin Blockchain’in kıtlığa imkan sağladığını söylüyor. Uzmana nazaran Bitcoin’in piyasa döngüleri, sıklıkla ilişkilendirildikleri teknoloji pay senetlerinden “çok daha büyük” olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomistler Tezli: Tarihi Datalar Bitcoin Boğası Öneriyor! 4

Yayında tahlillerini şunlarla ayrıntılandırdı:

Giderek dijitalleşen bir dünyada, bedeli aktarmamız, kaydetmemiz ve depolamamız gerekiyor ve bedel giderek dijital hale geliyor. Ve dijital dünyada, sonsuz bolluğa kadar her şeyi yapabiliriz ve böylelikle her şey dijital olarak paha açısından sıfıra sarfiyat ve blockchain, dijital dünyada kıtlık yaratmanıza imkan tanır…

[Kripto] direkt katılabileceğiniz bir teknolojidir. Yapay Zeka (AI), Nvidia’yı satın almalısınız, yapabileceğiniz tek lanet şey bu, biraz Microsoft, biraz diğer şeyler, [ama] trilyon dolarlık şirketleri satın alıyorsunuz. Ne kadar para kazanacaksın? 2x, 3x, tahminen? Tesla 5x, 6x, 8x’e çıkabilir mi? Evet tabi.

Kripto döngüleri çok daha büyük olabilir zira aslında ağın sahibi sizsiniz. Nvidia’nın, tüm AI ağlarının ve tüm ekosistemin parasallaştırılmasının bir payına sahip olsaydınız, bu yüzden bu kadar güçlüydü [ve] öteki teknoloji şeylerinden daha güzel performans gösterme eğilimindeydi.

BTC fiyatı ne durumda?

Bitcoin için son ​​fiyat hareketleri, COVID-19 salgınının başlangıcındaki değişken devirle kıyasları artırdı. Bir bedel deposu olarak kabul gören Bitcoin, 2019 ile 2021 ortasında kıymetli fiyat dalgalanmaları yaşadı. Bu dalgalanma, 2021’de ATH düzeyi olan 69.000 dolara taban hazırladı. Bitcoin şu anda doruktan %50’nin üzerinde düşüş süreç görüyor. Yazım sırasında, kritik 26.000 dolar takviyesini bir kere daha kaybetti. Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, başkan kripto son haftalarda ETF haberlerini fiyatlandırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap