Ekonomist, Bitcoin’i öldürecek fiyat seviyesini açıkladı

Ekonomist, Bitcoin’i öldürecek fiyat seviyesini açıkladı

Paylaş
Ekonomist, Bitcoin’i öldürecek fiyat seviyesini açıkladı

Kripto para topluluğu içinde iyi tanınan bir ekonomist ve trader olan Alex Krüger, Bitcoin’in ne şekilde ortadan kaldırılabileceğine dair düşüncülerini Twitter’da paylaştı. Teknoloji uzmanları, Bitcoin ağının yüzde 51’ini kontrol etmek için bir yığın para harcayıp saldırı başlatmayı planlayabilirken Krüger’in iddiasına göre, böyle süreçlere gerek yok.

Ekonomist, herhangi bir hükümetin fiyatı 1000 doların altında tutarak Bitcoin’i öldürebileceğini ileri sürüyor.

Krüger, “Hükümetler Bitcoin’i epeyce basit bir şekilde durdurabilir. Nasıl? Uzun bir süre 1000 doların altında tutup çoğu insanın sürekli olarak ilgisini kaybettiğini izleyerek. %51 Saldırısı ile uğraşmaya gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ekonomist, “Panik yapmayın. Hükümetler yasaklamaktan ya da yok etmekten ziyade regüle etme ve vergilendirmeyle ilgileniyor.” uyarısını yaptı.

Bitcoin’in fiyatının baskı altında tutularak 1000 doların altına indirilmesi halinde insanların sonunda en büyük kripto paraya olan ilgilerini kaybetmeleri yüksek ihtimalli bir sonuç olur. Zamanla fiyattaki baskının sürdürülmesi, büyük olasılıkla en dayanıklı Bitcoin destekçilerinin bağlılıklarını da ortadan kaldırırdı. Esasında bu, Bitcoin geçtiğimiz yılın sonları ve bu yılın başlarında uzun bir dönem 3000 dolar seviyelerindeyken nispeten tecrübe edilmişti.

Bireysel yatırımcıların hala Bitcoin piyasasına hakim olduğu göz önüne alındığında Krüger’in teorisi doğru olabilir. CryptoFundResearch’ün araştırmaları, piyasada 804 kripto para fonu bulunduğunu ve bu fonların 18.16 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu ortaya koyuyor. CoinMarketCap’ten en son veriler kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonunun 208 milyar dolar seviyesinde yer aldığını gösteriyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap