Efsanevi Borsacı, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Efsanevi Borsacı, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Borsacı, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Tanınan finans uzmanı Jim Cramer, yatırım konusunda kripto para birimlerini ele aldı ve tavsiyelerini paylaştı. Efsanevi borsacı, yeni yatırımcıların hangi projeleri seçebileceği hakkında bazı tavsiyeler veriyor.

Jim Cramer, kripto para portföyüne ayrılacak miktarı tartışıyor

Cramer, yatırımcıların sermayelerinin ne kadarını kripto paralara ayırması gerektiği konusunda şunları söyledi:

Günün sonunda, Bitcoin veya Ethereum’u enflasyona karşı korunmak için kullanabileceğinizi defalarca söyledim. Altın yerine tasarruflarınızın %5’ini kripto paralara ayırın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Borsacı, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı! 1

Büyük aptal teorisi

Yukarıdaki açıklamalarının yanında, aptal teorisine değindi. “Daha büyük aptal” teorisi, esasen, birisinin bir gün onlar için daha yüksek bir bedel ödemeye razı olacağı varsayımına dayalı olarak spekülatif yatırımlar yapmanın uygun olduğu fikrine atıfta bulunur, ancak bu yalnızca “daha büyük aptallar” bitene kadar işe yarar. Cramer’ın kripto yatırımcısı olduğu biliniyor, ancak bunların sağlam yatırımlar olduğuna inanmadığını veya kendi tavsiyelerini takip edip yükselen fiyatlara karşı korunmak için satın aldığını söylüyor:

Enflasyon sigortası olarak Bitcoin veya Ethereum satın almadım. Dürüst olmak gerekirse, kumar oynuyordum. Yine de ben sadece kalabalığın psikolojisi üzerine kumar oynuyordum ve yüksekten alıp yüksekten satmak isteyen çok sayıda aşırı hevesli insan olması dışında, bu şeylerin neden yükseldiği hakkında hiçbir fikrim yok.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Borsacı, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı! 2

Bu nedenle Cramer, bir miktar sermayeyi riske atmanın uygun olduğunu söylese de izleyicilerine kripto para birimlerinin spekülatif bir yatırım olduğunu, çok fazla temel değeri olan bir yatırım olmadığını ve yüksek düzeyde coşkuyla kapılmamanın önemli olduğunu vurguladı. Sonuç olarak, Cramer’in kripto para satın almanın istikrarlı bir yatırımdan çok bir kumar olduğu olasılığına ilişkin uyarısına değinmeye değer. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere büyük paraların arkasındaki teknolojinin geleceği konusunda iyimser olmak için birçok neden var ve bu varlıkların zaman içinde cömert getiriler elde etme olasılığı var. Bu olasılık göz önüne alındığında, Cramer’in tavsiyesi altın yerine tasarrufların %5’ini kripto paralara ayırmak. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Jim Cramer’in 2021’de yaptığı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap