Efsanevi Analist Şoke Etti: Bitcoin Bu Tabanları Görebilir!

Efsanevi Analist Şoke Etti: Bitcoin Bu Tabanları Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Analist Şoke Etti: Bitcoin Bu Tabanları Görebilir!

Bitcoin ve altcoinler hafif bir ivme kaybıyla yatay seyretmeye devam ediyor. Fakat kripto analisti Michaël van de Poppe, birkaç günlük 200 dolarlık fiyat düşüşünün akabinde Bitcoin’in 12 bin dolara kadar düşebileceğini tweetledi. Bu sırada Bitcoin, piyasadaki yavaşlama başladığından beri 30 bin dolar düzeyini aşmakta zorlanıyor. Avrupa’da birinci spot Bitcoin ETF lansmanı yapılırken, ABD SEC şimdi rastgele bir ETF’ye yeşil ışık yakmadı. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin için 12.000 dolara işaret etti

Kripto analisti Michaël van de Poppe, pek çok kişinin imkansız bir senaryo olarak nitelendirdiği bu durumda, bedel ve piyasa pahası açısından dünyanın en büyük kripto para ünitesinin en makus günlerinden kimilerine yaklaşıyor olabileceğini söylüyor. Analist, devam eden piyasa yavaşlamasının ortasında, BTC‘nin son birkaç gün içinde 200 dolar düştükten sonra 12.000 dolara kadar sert bir düşüş görebileceğini söylüyor. Bu türlü bir düşüşün gerçekleşmesi, ne kadar uzak olursa olsun, kripto piyasası için genel bir düşüşe işaret edebilir. Son vakitlerde, kripto piyasası berbat bir formdaydı. Birçok büyük kripto para ünitesi evvelki aylarda biriktirdikleri yararların birçoklarını kaybetti.

Özellikle Bitcoin 30 bin doların üzerine çıkmakta zorlandı. Kripto para ünitesi ayın başlarında 30 bin doların üzerine çıkmış olsa da, o vakitten beri evvelki düzeylerine geri döndü. Lakin, bu hafta kripto para ünitesinin 29,1 bin dolara kadar düştüğü görüldü. Btcpiyasasi.com bilgileri, BTC’nin son 24 saat içinde %0,77 ve son yedi gün içinde %2,34 düştüğünü gösteriyor. Kripto para ünitesi şu anda 29.121 dolardan el değiştiriyor.

İlk spot BTC ETF’si lansman yaptı

İlgili haberlerde, Avrupa, onaylanmasından iki yıl sonra birinci spot Bitcoin ETF’sinin lansmanını gördü. Londra merkezli varlık yöneticisi Jacobi, spot Bitcoin’i Euronext Amsterdam borsasında listeledi. Yatırımcıların klasik yollarla BTC’ye maruz kalmasını sağlayan spot ETF, kripto alanında dönüm noktası niteliğinde bir gelişme olarak görülmekte. ETF, “BCOIN” kodu altında süreç görecek ve Fidelity Digital Assets saklama kuruluşu, Flow Trader piyasa yapıcısı ve Guernsey Finansal Hizmetler Kurulu da düzenleyici kurum olarak hizmet verecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Analist Şoke Etti: Bitcoin Bu Tabanları Görebilir! 1

Başka bir yerde SEC, ABD’de spot Bitcoin ETF’si bahtını uzatmaya devam ediyor. Birkaç kurum ETF için müracaat yapmış olsa da, hiçbiri spot ETF’lerini listelemek için SEC‘den yeşil ışık almadı. Kısa bir müddet evvel, komitenin eski bir yetkilisi SEC’in spot bir Bitcoin ETF’sini onaylama talihinin zayıf olduğunu söyledi. Birebir formda, düzenleyicinin kripto varlıklarına karşı davalarında partizan ve gereksiz yere katı olabileceğini öne süren birçok sav ortaya çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap