Efsanevi Analist Bu Kripto Para Borsası Kullanıcılarını Uyarıyor!

Efsanevi Analist Bu Kripto Para Borsası Kullanıcılarını Uyarıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Analist Bu Kripto Para Borsası Kullanıcılarını Uyarıyor!

Çöküşüyle piyasayı sarsan kripto para borsası FTX etrafındaki problemler bitmek bilmiyor. Tecrübeli analist Peter Brandt, müflis kripto borsasının iflas davasında yeni gelişmeler ortaya çıktıkça, eski FTX kullanıcılarını çok değerli bir son tarih konusunda uyarıyor.

Deneyimli analist müflis kripto para borsasının kullanıcılarını uyarıyor!

Peter Brandt, FTX müşterilerinin taleplerinin son tarihi olan 29 Eylül 2023’ün Amerika Birleşik Devletleri Doğu Saati ile 16:00’ya yaklaştığına dikkat çekiyor. Brandt’ın yayınladığı evraka nazaran, baraj tarihi, FTX borçlularına, bu durumda FTX iflas masasına, müşteriler hesabına talep ispatı sunmak için son tarih.

Müşterilerin, talepte bulunmak için son tarihin 29 Eylül olduğunu akılda tutmaları gerekiyor. Müşteri talepleri portalına giriş yaparak talep prosedürünü başlatmaları mümkün. Bu son tarih, kripto para borsası FTX’in eski kullanıcılarını, ticaret firması Alameda Research’ü ve düzinelerce ilişkili işletmeyi etkiliyor. Bu ortada, borsaya yönelik her talebin ABD doları cinsinden yapılması lazım. Ayrıyeten, talep sahibinin varlık seçimini (kripto para ünitesi, prestiji para yahut NFT) içermesi gerekiyor.

FTX ile ilgili son gelişmeler

FTX’in yeni liderlik grubu, kripto para borsasına ilişkin milyarlarca dolar pahasındaki kayıp varlıkları araştırıyor. Bunları bulmak ve bir ortaya getirmek için aylardır çalışıyor. Perşembe günü geç saatlerde yapılan bir mahkeme müracaatına nazaran, en son gelişmede, müflis kripto para borsası FTX, yaklaşık 157,3 milyon doları geri almak için eski Salameda çalışanlarına karşı dava açtı. Salameda, FTX’e bağlı bir Hong Kong şirketi. Ayrıyeten savlar ortasında, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in bu şirketi yönettiği yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Analist Bu Kripto Para Borsası Kullanıcılarını Uyarıyor! 1

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX’in iflas masası daha evvel Bankman-Fried ve yöneticilerinin yanı sıra FTX’in hayır işleri ve ömür bilimleri kısımları üzere irtibatlı taraflardan yapılan ödemeleri geri almaya çalıştı. Ayrıyeten, FTX’in Genesis Küresel Capital’e ödediği fonları da geri almaya çalışıyor. Müflis FTX ayrıyeten Sam Bankman-Fried’in ebeveynleri Allan Joseph Bankman ve Barbara Fried’den lüks mülkleri ve “hileli olarak transfer edilen ve zimmete geçirilen milyonlarca dolarlık fonları” geri almak için uğraşıyor.

Bazı kripto para borsaları FTX Europe’u almak için görüşüyor

Son gelen haberlere nazaran Coinbase, FTX Europe’u satın almaya istekli. Bu ortada Coinbase, Kasım 2022’deki iflasın akabinde türevler işindeki ayak izini genişletmek için FTX’in Avrupa varlığını satın almaya çalıştı. Görüşmeler hiçbir vakit gerçekleşmemiş olsa da, Coinbase’in FTX Europe’a olan ilgisi, borsanın global iş planını ilerletmek için türev piyasasına girme eforunu vurguluyor.

FTX Europe’un mali kayıtlarına nazaran, platformun ana şirketi iflasının ortasında bile on binlerce kullanıcıyı bünyesine katmaya devam etti. Lisansın sadece bir satın alma yoluyla aktarılabilecek kalıcı kıymeti, birden fazla potansiyel alıcının dikkatini çekti. Sonuç olarak, borçlularının talebiyle FTX, güçlü imparatorluğunun çeşitli bileşenlerini açık artırmaya çıkarmaya karar verdi. Bu ortada, daha evvel FTX Europe’un potansiyel talipleri ortasında Crypto.com da vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap