Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Atağı Bu Seviyelere!

Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Atağı Bu Seviyelere!

Paylaş
BTC Piyasası: Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Atağı Bu Seviyelere!

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, Youtube hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonla mücadele için faizleri artırmaya başlamasından ve sıkılaştırmanın gündeme alındığını belirtmesinden sonra, lider kripto Bitcoin (BTC)’nin bu gelişmeye nasıl tepki vereceğini değerlendiriyor. Biz de efsane analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

“Bitcoin (BTC) 39.700 dolar seviyesini korumalı”

Fed’in politika faizini beklentiler doğrultusunda 25 baz puan artırması ve sıkılaştırma için işaret vermesinin ardından gözler kripto piyasasına çevrildi. Analistlerden bazıları Fed’i şahin bulurken, bazıları şahin görünümlü güvercin olarak yorumladı. Öyle görünüyor ki kripto analisti Michael Van De Poppe da Fed’i yeterince şahin görmeyen analistlerden birisi. Popüler analist, Fed’in Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir etkisinin olmayacağını düşünüyor. Twitter’da 576 binden fazla takipçisine, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinde 39,7 bin dolar seviyesinin korunması gerektiğini belirtiyor:

Bitcoin için mevcut fiyat hareketine bakıldığında, 39,7 bin dolarlık seviyenin korunması gerekiyor.

BTC’nin kritik seviyesi aşağı veya yukarı kırılırsa ne olur?

Daha detaylı değerlendirmeleri için Youtube kanalına yönlendiren popüler analist, ABD merkez bankasının uzun süredir beklenen faiz artırım kararının lider kripto Bitcoin dahil olmak üzere genel kripto piyasası üzerinde ciddi anlamda bir etkisinin olmadığını vurguluyor. CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sıralarda günlük %2,78 artışla 42.000 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Popüler analist, belirlediği önemli destek seviyesine dikkat çekerek, aşağı kırılması durumda izlenebilecek rotaya ilişkin tahminlerini paylaşıyor:

Bitcoin için mevcut fiyat hareketine bakıldığında 39.700 dolarlık seviyenin korunması gerekiyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda adım adım yükselen dipler kaybolacak ve Bitcoin 38.000 dolar seviyesine çekilecek. Bu yönde bir hareketin gelişmesi BTC’yi elden çıkarmak için güçlü bir sinyal olur.

BTC Piyasası: Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Atağı Bu Seviyelere! 1

Bununla birlikte analist, bu kritik destek seviyesinin yukarı yönlü kırılması durumunda ise Bitcoin’in gidebileceği seviyelere ilişkin olarak şu öngörülerde bulunuyor:

BTC’nin 39.700 dolar desteğinden yukarı yönlü kırılması halinde 45.000 dolarlık seviye test edilebilir. Eğer bu yönde bir hareket gerçekleşirse, BTC ve diğer kripto paralar için boğa sezonunun tetikleyicisi olabilir. Ancak Bitcoin bir süre daha 39.700 ile 45.000 dolar arasında yer edinmeye çalışacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap