Efsanevi Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Kadar Düşebilir!

Efsanevi Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Kadar Düşebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Kadar Düşebilir!

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC)’in en son 40.000 doların altına düşmesine rağmen çok önemli bir destek bölgesinde olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Michael van de Poppe, Bitcoin analizini aktardı

Van de Poppe, 163.000 abonesine dünkü piyasa düşüşüne yol açan olayları açıkladı ve ABD hisse senetlerindeki düşüşe işaret etti. Bu çöküş ile beraber BTC fiyatının 43.500’ü geri alamayıp 42.400 doların altına indiğini belirten analist, bu kritik seviyenin kaybıyla düşüşün daha da hızlandığına dikkat çekti. Düşüşe rağmen Van de Poppe, BTC’nin 40.000 doların altında daha da güçlü bir destek bulabileceğini öne sürüyor. Bitcoin’in hızla toparlanabileceği bir senaryo öngörüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Ama aslında, biraz destek bulabileceğimiz o aralığa geri döndük… Yeşil bölge [yaklaşık 38.000 dolar], bir süredir iddia ettiğim bu çok önemli seviye. 40.700 dolara geri dönersek, oldukça hızlı bir şekilde geri sıçrayacağımızı düşünüyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Kadar Düşebilir! 1

Van de Poppe ayrıca 38.000 dolardan bir kırılmanın kaçınılmaz olmadığına dikkat çekiyor. Söz konusu yeşil bölgenin altına düşüldüğü durumda piyasanın olumsuz bir fiyat hareketine tanıklık edeceğini ve BTC’de 30.000 doların test edileceğini kaydediyor. Sonuç olarak Poppe, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Kısa vadeli sonuç, aşağıya doğru daha zayıf bir hareket yapmamızdır… bu da potansiyel olarak alıcıların pazarlara geri döndüğünü ve satıcıların gerçek ivmelerini kaybettiğini gösteriyor. Ama bu yönde sonuç çıkarılması için erken. Çıkaracağımız sonuç, 40.700 doları kaybettiğimiz ve bunu tekrar kırmamız gerektiğidir. Eğer yaparsak, buradaki tüm hareket [mevcut düşüş] sahte olacak ve 46.000 doları test edeceğiz… Pozisyon arıyor olsaydım, satın alırdım. Bence long pozisyon alınmalı, 40.700 dolar çok önemli ve bullish bir ayrım yaratıyoruz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap