Efsane yatırımcı Bill Miller, portföyünün yarısını Bitcoin’de tutuyor

Efsane yatırımcı Bill Miller, portföyünün yarısını Bitcoin’de tutuyor

Paylaş
Uzman Coin: Efsane yatırımcı Bill Miller, portföyünün yarısını Bitcoin’de tutuyor

Neredeyse verdiği her röportajda Bitcoin’in önemine değinen ve Bitcoin sahibi olmamanın büyük hata olduğunu belirten fon yöneticisi Bill Miller, portföyünün yarısının Bitcoin’de olduğunu açıkladı.

“Bitcoin etkilenmeyen tek varlık”

Geçtiğimiz seneki yükselişte 30 bin dolar civarında Bitcoin alımı yaptığını belirten efsane yönetici şunları söyledi:

“Geçen sene 30 bin dolar civarında önemli miktarda Bitcoin almıştım. Bitcoin, talepten etkilenmeyen tek ekonomik varlık. Örnek olarak bugün altın 18 bin dolar olursa, arzı da artacaktır çünkü madenciler teşvik edilmiş olacak ve daha çok altın çıkaracaklardır.”

“Bitcoin hepsini geçti”

Altının son 10 senedeki performansının da hayal kırıklığı yarattığını belirten Miller, Bitcoin’in bu anlamda altının sigortası olabileceğini söyledi:

“Altın son 10 senedir hep negatif geri dönüşler sağladı. Bitcoin ise 10 senede her varlığı her anlamda geride bıraktı. Bugün devletler altın almaya kalkarsa, Bitcoin burada sigorta görevi görebilir.”

Miller ayrıca, bir başka efsane yatırımcı ve Bitcoin karşıtı olan Warren Buffett’ın Bitcoin’in sıfıra gideceği yönündeki yorumuna da katılmadığını söyledi.

New York merkezli varlık yönetim firması Legg Mason’da geçirdiği süre boyunca ün kazanan, ayrıca yatırım fonu 1991’den 2005’e kadar üst üste 15 yıl boyunca S&P 500 endeksinden daha iyi performans gösteren Miller, daha önce yaptığı açıklamada da ilk olarak 200 ilâ 300 dolar arası bir fiyattan Bitcoin aldığını duyurmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap