Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler!

Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler!

Bitcoin, ABD GSYİH’sinin “hiçbir şey burgeri” olduğunu savuşturdu. Lakin DXY, klâsik olarak BTC fiyatlarının düşmesine neden olan iki haftanın en yüksek düzeyine ulaştı. Bu gelişmelerin ortasında tanınan bir analist, BTC, DOGE ve LINK kestirimlerini paylaşıyor.

Analist BTC fiyat düşüşü konusunda uyardı!

Lider kripto para, Federal Reserve’in faiz oranlarını 2001’den bu yana en yüksek düzeye çıkarmasının akabinde mütevazı bir yükseliş gösterdi. Zira, piyasalar Fed’in kararını aslında fiyatlamıştı. ABD gayrisafi yurtiçi hasılası (GSYH) 2. çeyrek için yıllık %2,4 ile iddialardan daha düzgün geldi. Bu da enflasyonist baskıların azalmaya devam ettiğine işaret etti. Hasebiyle, riskli varlık performansı için bir katalizör olma potansiyeli var. Fakat Bitcoin, Wall Street açılışından sonra besbelli bir reaksiyon vermedi. Bu ortada, pay senetleri de misal halde epey yatay seyretti.

Ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, bu nedenle 28 Temmuz Şahsî Tüketim Harcamaları (PCE) Endeksi açıklamasının daha somut bir büyüme teşviki sağlayacağını umuyor. Tanınan analist, Bitcoin (BTC) için bugün ve yarınki fiyat hareketinin büyük kıymet taşıdığını belirtti. Analistin isabetli varsayımları için Btcpiyasasi.com’un bu makalesine göz atınız. Michaël van de Poppe, BTC’nin fiyat hareketinin, her ikisi de bugün açıklanan ABD PCE ve GSYH sayıları tarafından belirleneceğini söylüyor. Buradan hareketle analist, şu tabirleri kullanıyor.

Bitcoin 29,700 dolarlık kritik bölgeyi reddediyor. Bugün ve yarın daha değerli. Zira, GSYH VE PCE bilgileri var. Sayılar yeterli gelirse 30.000 doları aşarız. Lakin bunu yapmak için düşük düzeyleri görmemiz beni şaşırtmaz.

BTC Piyasası: Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler! 1Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Analiste nazaran, GSYİH sayıları beklenenden daha olumlu geldi. Van de Poppe, PCE sayılarının da olumlu olması halinde BTC’nin yükselmesini bekliyor. Bu doğrultuda, şu iddialarını paylaşıyor:

GSYİH beklenenden çok daha olumlu çıktı. Bu kusursuz bir şey. Yumuşak iniş hadisesi sürat kazanmaya başladı. Şayet GSYH beklenenden berbat çıksaydı, piyasaların düştüğünü görürdünüz. Bitcoin sabit, pay senetleri sabit. Artık PCE beklenenden daha âlâ ve yükseliyoruz.

Yine de analist, BTC’nin bir adım daha atmadan evvel muhtemelen bir adım daha düşeceğini söylüyor. Bu bağlamda, “Açık Faiz yeni doruklara ulaştı. Fiyat yükseliyor. Bitcoin için üst çıkmadan evvel aşağı inme mümkünlüğü yüksek. Ya olmazsa? Tek seferde 29.700 doları kırın ve bir parti verelim,” diyor.

BTC Piyasası: Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler! 2Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Usta analist, DOGE ve LINK’de patlama bekliyor

Kripto analisti, daha sonra Blockahin oracle Chainlink’e (LINK) geçiyor. Analist, LINK’in patlamaya hazır olduğunu öngörüyor. Bunu için, “LINK’e devam edelim. Bu tekrar testte doldu. Artık 10 dolara hazır,” diyor.

BTC Piyasası: Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler! 3Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Analist, Shiba Inu’nun (SHIB) rakibi Dogecoin’e (DOGE) de bir göz atıyor. Michaël van de Poppe, yeniden üst istikamette büyük bir hareket kestirim ediyor. Bu doğrultuda, “DOGE muhtemelen 0,10 dolara hakikat genişlemesini sürdürüyor. Yeniden de taban bölgeleri satın alın,” diyor.

BTC Piyasası: Efsane Analistten Bitcoin, DOGE ve LINK İçin Tahminler! 4Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap