Efsane Analist’ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!

Efsane Analist’ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist’ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, FED faiz kararı yaklaşırken tahlilini paylaştı. Geçmişte Bitcoin ve altcoin üniteleri için isabetli varsayımlarıyla nam salan Poppe, akşam saatlerinde açıklanacak olan karara nazaran BTC fiyatında iki taraflı beklentiye sahip.

X hesabı üzerinden kendi teknik grafiğini paylaşan van de Poppe, BTC için iki kritik seviyeyi işaret etti.

Poppe’nin Bitcoin tahlili.

Federal Rezerv’in faiz kararını merakla beklediğini vurgulayan analist, Bitcoin için 26.700 ve 28.000 düzeylerini işaret etti:

“FED faiz kararını merakla bekliyorum. FOMC toplantısının akabinde piyasada neler olduğunu göreceğiz. Bitcoin, 28 bin dolar düzeyini aşarsa bundan sonra long durumlarla daha çok ilgilenirim. Lakin 26.700$’ın altına düştüğümüz senaryoda ise 26.000$’da alım yapacağım.”

Poppe’nin BTC tahlilinin altına yorum yapan kriptoseverler, altcoin piyasası için daha büyük beklentiye sahip. Kripto uzmanı ise bu beklentilere şimdi bir karşılık vermedi.

FOMC Toplantısı Saat Kaçta? Bitcoin Fiyatı Yükselir Mi?

Amerikan Merkez Bankası FED, piyasaların merakla beklediği faiz kararını saat 21.00’da açıklayacak. Uzmanlar ve kurumların büyük çoğunluğu %5,25-5,50 oranının değişmesini beklemiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist’ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım! 1

CME FedWatch verisine nazaran merkez bankasının pas kararı alma ihtimali %99. Toplantı sonucunda çoğunluğun beklediği karar çıkar ise piyasalar FED lideri Powell’ın konuşmasını bekleyecek. FOMC toplantısından daha yumuşak iletiler geldiği takdirde Bitcoin fiyatının yükselmesi olası.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap