Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!

Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!

Kripto analisti Yashu Gola’ya göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 34.000-45.000 dolar aralığında kaldığı için rahatlama rallisi umutları artıyor. Rekt Capital takma bir piyasa analisti tarafından paylaşılan teknik bir kuruluma göre, Bitcoin, Mart ayında 43.000 dolar seviyesini test etmeye hazır görünüyor. Kripto piyasasında efsane analistlerin tahminlerini ve analizlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

BTC, sağlam 2022 desteğinden geri döndü

Bitcoin’in 7 Mart’ta 37.000 dolara düşmesi, mütevazı bir satın alma hissi ile karşılandı ve 8 Mart’ta 39.000 doların üzerinde bir fiyat toparlanmasına yol açtı. Yashu Gola, ilginç bir şekilde, yukarı yönlü geri çekilme hareketinin, 2022’de traderlar için bir birikim bölgesi görevi gören aynı yukarı eğimli trend çizgisinden kaynaklandığını söylüyor.

Rekt Capital, son görünümünde trend çizgisinin başarılı bir şekilde yeniden test edildiğini tespit etti. Analist, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yeşil kesikli diyagonal direncin üzerine çıkması koşuluyla, hareketin Bitcoin’in bir sonraki 43.100 doların üzerine çıkmasına neden olabileceğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 1BTC haftalık fiyat grafiği / Kaynak: Rekt Capital, TradingView

8 Mart’ta Rekt Capital, “Burada başarılı bir yeniden test ve BTC geçen haftaki hareketi gerçekten tekrarlayabilir” diyor.

Bitcoin 30 bin dolara mı gidiyor?

Geçici yükseliş görünümü, Bitcoin’in 1/2022’nin tamamı boyunca 34.000 ila 45.000 dolar arasında geniş bir trade aralığında takılı kalmasıyla ortaya çıktı. Bunu yaparken BTC, faiz artırımı korkuları ve Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri çatışma da dahil olmak üzere devam eden makroekonomik ve jeopolitik kaygıların artırdığı aşırı satış baskısına direndi.

https://twitter.com/CryptoDonAlt/status/1501141497915314177

DecenTrader trade platformunun kurucu ortağı Filbfilb de geçen hafta sonu ‘Bitcoin’in makro düzeyde menzile bağlı olduğunu’ belirtti, ancak uzun vadeli yapısının, yukarı yönlü kırılacağını gösterdiğini hatırlattı. Flibflib, şunları söylüyor:

Yakın vadede, 50 DMA ve 3 günlük seviyenin desteklendiği kanıtlanabilirse, 43 bin dolar ve yüksek zaman dilimi seviyesinin yeniden test edilmesi gerçekleşebilir.

Flibflib, Bitcoin’in yıllık 48.000 dolarlık pivot seviyesinin üzerinde daha fazla bir kırılmanın ‘çok önemli ve temel bir değişikliğin göstergesi’ olacağını da sözlerine ekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 2BTC dört saatlik fiyat grafiği / Kaynak: Decentrader, TradingView

Ancak Rekt Capital’in yukarı yönlü kurulumu, Bitcoin’in toparlanmasını 48.000 dolara genişletme olasılığının çok az olduğunu ortaya koyuyor. Bunun nedeni, kurulumun, kırılma hareketinden sonra tipik olarak fiyatı daha da düşüren bir konsolidasyon aralığı olan düşüş eğilimi gösteren bir ‘yükselen üçgen’ formasyonuna benzemesi.

Özellikle, yükselen bir üçgenin kar hedefi, modelin iki trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeyi ölçerek ve bunu kırılma seviyesinden çıkararak hesaplanır. Aşağıdaki grafik, kırılma noktasının 37.500 dolar ile 45.000 dolar arasında herhangi bir yerde olduğunu varsayıyor. Bu, üçgen aralığının altında başarılı bir kırılmanın Bitcoin’in 30.000 ila 35.000 dolar arasına düşmesine neden olabileceği anlamına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 3Yükselen üçgen kırılma hedeflerini içeren BTC günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

İlginç bir şekilde, hem 30.000 dolar hem de 35.000 dolar yakın tarihte BTC için sağlam destek seviyeleri olarak hareket etmişti.

Bitcoin dibe vuracak mı?

Flibflib ayrıca, Bitcoin’in logaritmik regresyon bantlarının en alt seviyesiyle çakışan 30.000 dolar seviyesinin (denenmiş ve test edilmiş bir destek seviyesi) altını çiziyor. Analist, “İyi haber şu ki, Bitcoin o kadar sert yükselmediği için düşecek daha az yolu var” diyor ve şunları ekliyor:

Şimdi haftalık aralığın en altında yer alan kesişme noktası bize göre önemli ve önceki döngülerde olduğu gibi böyle bir düşüş görmeyeceğimiz fikrini destekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analistler: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 4Yıllık pivotları ve log büyüme eğrisini içeren BTC 3D grafiği / Kaynak: TradingView, DecenTrader

Bununla birlikte Yashu Gola’ya göre, 30.000 dolar seviyesine yakın agresif bir kapitülasyon olayı, Bitcoin’in aşağı yönlü hedefini 200 haftalık basit hareketli ortalamaya (200 haftalık SMA), Mart 2020 ve Aralık 2018’deki önceki düşüş döngülerinin sonunu işaret eden bir “her şeyi yakalama seviyesine” yenilemesine neden olabilir. 200 haftalık SMA, 20.000 dolar civarında bulunuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap