Efsane Analist: Bu Bitcoin Borsası On Yılın Dolandırıcılığı!

Efsane Analist: Bu Bitcoin Borsası On Yılın Dolandırıcılığı!

Paylaş
BTC Piyasası: Efsane Analist: Bu Bitcoin Borsası On Yılın Dolandırıcılığı!

Bir emtia ve döviz traderı olan Peter Brandt, Binance’deki Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki indirimi “bir balonun patlaması” ile karşılaştırdı. Brandt, Binance ve Yönetici Changpeng Zhao’yu (CZ) eleştirerek borsayı “on yılın dolandırıcılığı” olarak nitelendirdi. Çünkü 9 Temmuz’da piyasa iştirakçileri, Binance ve öteki kripto para borsalarındaki USD kripto çiftlerinde genişleyen bir boşluk fark etti.

Bitcoin analisti Binance’i eleştirdi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Binance US ve öteki borsalardaki kripto spot fiyatlarındaki büyük farklar, kayıtlı müşteriler için inkar edilemez bir formda büyük bir arbitraj fırsatı yarattı. Pazartesi günü erken saatlerde Binance US’te Bitcoin ve Ethereum fiyatları sırasıyla 27,6 bin dolar ve 1.706 dolar civarında süreç gördü. TradingView tarafından sağlanan piyasa bilgilerine nazaran, karşılaştırma emeliyle, tıpkı varlıklar başka borsalarda sırasıyla 30,1 bin dolar ve 1.858 dolar civarında süreç gördü.

BTC Piyasası: Efsane Analist: Bu Bitcoin Borsası On Yılın Dolandırıcılığı! 1

Bitcoin, Binance US’de yaklaşık 2.500 dolar indirimle süreç görüyor ve yatırımcılara öbür borsalardan daha âlâ bir fiyat sunuyor. Lakin, birçok traderın arbitraj fırsatından yararlanamaması mümkündür. Sadece USD kripto para çiftleri indirimli süreç görüyor. Binance.US kullanıcıları, para yatırma süreçleri yaklaşık bir aydır askıya alındığı için borsaya USD yatıramıyor. İndirimli kripto paralar sırf kullanıcıların Binance cüzdanlarında halihazırda bulunan USD varlıkları aracılığıyla satın alınabilir. Bu da tüm yatırımcıların arbitraj fırsatından yararlanamayacağı manasına geliyor.

Peter Brandt indirimler hakkında yorum yaptı ve USD çiftlerindeki likiditeyi azalttığı için borsayı bir “aldatmaca” olarak nitelendirdi. Brandt, daha geniş kripto topluluğunun, para ünitesinin değişim platformunda basamaklı olarak kaldırılmasından bu yana ABD Doları para çekme süreçlerinin 20 Temmuz’da askıya alınacağı istikametindeki tasalarını yineliyor.  Uzmanlar, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerin spot fiyatlarındaki düşüşten piyasa yapıcıların borsadan çıkışının sorumlu olduğuna inanmakta.

USDT çifti de “depeg” yaşadı

Tether USDT ve USD türev çifti de Pazar günü 88 sente kadar düştü. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance US’de indirimli süreç gördü. Bununla birlikte, fiyatlardaki fark bir teknoloji kusuru olabilir. Zira tek tek varlıklara tıklandığında öteki borsalarla tıpkı kıymetler ortaya çıkıyor. Tecrübeli Wall Street traderı Peter Brandt’a nazaran, Binance US ve CEO Changpeng Zhao on yılın dolandırıcısı olarak görülmeli. Brandt, kripto balonunun patlamakta olduğunu öne sürerken, Binance US’de hala Tether USDT tutarken ABD dolarını daima olarak düşüren kripto meraklılarına yüklendi.

Geçmişte Brandt birkaç Bitcoin tahlili yayınlamış lakin borsalar konusunda bir biçimde tarafsız kalmıştı. Fakat analist, milyonlarca takipçisini kaçınılması gereken dolandırıcılıklar konusunda uyarmaya odaklandı. Binance’den CZ, savunmasında daha fazla FUD’un etrafta uçuşmaya devam edeceğini lakin grubun kripto para piyasasında inşa etmesini engellemeyeceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap