Efsane Analist: Artık Altcoin Toplamak İçin En Güzel Zaman!

Efsane Analist: Artık Altcoin Toplamak İçin En Güzel Zaman!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist: Artık Altcoin Toplamak İçin En Güzel Zaman!

Nam salan kripto analisti Michaël van de Poppe’nin tahlillerine nazaran, sıradaki altcoin boğa döneminden yaklaşık bir yıl uzaktayız. Analist, altcoin piyasasının Bitcoin halving döngüsünden ortalama 10 ay evvel taban yaptığını, akabinde harekete geçtiğini söylüyor.

Tarihsel bilgiler sıradaki altcoin boğası için bu aylara işaret ediyor

Popüler analist Poppe, altcoin piyasasının geçmişteki ayı döngülerinin son basamaklarına benzeri bir periyodu yaşadığını söylüyor. Şimdiki tahlillerinde, uzun vadeli yatırımcılar için altcoinlerin muhtemelen en büyük fırsat bölgelerinde bulunduğunu söz etti.

Van de Poppe’ye nazaran, tarih, altcoinlerin ekseriyetle bir sonraki Bitcoin (BTC) halving döngüsünden 8 ila 10 ay evvel ayı piyasasının tabanlarını gördüğünü gösteriyor. Bu periyot, çoklukla kripto paralara dair genel bir olumsuzluk havasının hakim olduğu bir vakit dilimini temsil ediyor.

Poppe’ye nazaran altcoin dalı, Bitcoin halving döngüsünden evvelki 8-10 aylık süreçte ekseriyetle taban yapıyor. Bu esnada uzun vadeli yatırımcıların için düşük fiyattan satın alma fırsatı doğuyor. Poppe, tahlillerinin bir kısmında beklentilerini şöyle tabir ediyor:

En uygun periyot, Bitcoin halving döngüsünden evvelki 8-10 ay öncesidir. ‘Zaman kapitülasyonunun’ çözülmesinin ortasında olduğumuz için, insanların pozisyonlarının uygun durumda olmaya devam edeceğine dair itimatlarının en düşük olduğu dönem…’

ETH/BTC, döngüsünü Eylül 2019’da düşük yaptı. Ekim 2015’te de taban yaptı. Her ikisi de Bitcoin yarılanmasından tam olarak 252 gün önceydi.

Analist, ETH ve BTC ortasındaki güç istikrarını de yakından izliyor

Poppe, piyasadaki eğilimi tespit etmek ve izlemek için ETH/BTC grafiğini de yakından takip ediyor. Analist, tarihin tekerrür etme eğiliminde olduğunun altını çiziyor. Bu nedenle, BTC alternatiflerinin, 2019 ve 2015’te ayı bölgesinden nasıl kaçtıklarına emsal formda, önümüzdeki aylarda düşüş trendlerinden çıkmalarını bekliyor. Tahlillerinin bir kısmında yatırımcılara yönelik şunları yazıyor:

Kesinlikle, altcoinler üzerinde biraz gücümüz olacak üzere görünmüyor, fakat birçok vakit tarih tekerrür ediyor. Ayrıyeten piyasalarda rastgele bir değişkene karşın tekrar eder. Şu anda, sakinlik endişeleri var (ama herkes bunu bekliyorsa ne sıklıkla bir tane aldık?). Eminim 2015 ve 2019’da da birebirini yaşadık ve eminim ki piyasaları ileriye taşıyacak anlatılarımız olacak. [Hikayeden alınacak ders]: Çantalarınız varsa sıkı oturun. Almadıysan altcoin al ve 2 yıl elinde tut.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist: Artık Altcoin Toplamak İçin En Güzel Zaman! 1

Ali Martinez, altcoin piyasasının kısa vadede daha fazla eriyeceğini söylüyor

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz Ali Martinez, Bitcoin fiyatının 20.350 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. Analist, tarihî datalarla desteklediği varsayımlarında, ETH fiyatı içinde keskin bir düşüşe yer veriyor. Tahlillerine nazaran:

BTC son 10 yılda 200 günlük SMA’nın altına her düştüğünde, ekseriyetle Gerçekleşen Fiyata dokunacak formda düşer. Şu anda, Gerçekleşen Fiyat 20.350 civarında…

ETH zayıflık göstermeye devam ediyor ve ETH için 1.600 – 1.550 dolar aralığının altına kaymak, 1.000 dolara gidebilecek %37 – %45’lik kıymetli bir düzeltmeye taban hazırlayabilir.

Özetle, Martinez, teknik indikatörlerin kısa vade için kırmızı sinyal verdiğini söylüyor. Analiste nazaran hem Bitcoin hem de altcoin kesimi önümüzdeki günlerde baskı altında kalmaya devam edecek. Bu esnada, BTC fiyatı 26.000 dolar bölgesine güç topluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap