Efsane Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kriptolar Bu Gelişmeleri Bekliyor

Efsane Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kriptolar Bu Gelişmeleri Bekliyor

Paylaş
BTC Piyasası: Efsane Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kriptolar Bu Gelişmeleri Bekliyor

Bitcoin ve kripto para efsane analist Michaël van de Poppe’den yeni değerlendirmeler geldi. Analist bu haftaki gelişmelere bakıyor. Önümüzdeki hafta hem kripto alanı hem de daha geniş makroekonomik görüntü için değerli bir hafta olmaya hazırlanıyor. Çeşitli olayların gerçekleşmesi kelam konusu. Ayrıyeten bu olayların tesirleri altın, ABD doları (DXY), tahvil getirileri ve pay senedi endeksleri de dahil olmak üzere çeşitli piyasalarda yankılanacak.

Bitcoin ve kriptolar için ufuktaki değerli olaylar

Önümüzdeki hafta, Bitcoin ve kripto piyasa hareketlerini şekillendirmesi beklenen bir dizi değerli olay gerçekleşecek. ABD doları ve tahvil getirileri için kritik göstergeler ekonomik sıhhate ait içgörü sağlayacak. Bunlar ortasında Tüketici İnancı ve İş İlanları var. Ayrıyeten ADP Tarım Dışı İstihdam Değişimi ve Ön GSYH, Çekirdek PCE ve İşsizlik Müracaatları yer alıyor. Başka taraftan İşsizlik Oranı ve PMI yer alıyor. Anaslit Poppe’ye nazaran hepsi hafta boyunca farklı vakitlerde gerçekleşecek.

Her biri piyasa dinamiklerini etkileme potansiyeline sahip çeşitli senaryolar beklentiler dahilinde. İşsizlik daha düşük, Çekirdek PCE daha yüksek, İnanç daha yüksek ve PMI daha yüksek olursa, potansiyel olarak DXY’yi yükseltecek. Ayrıyeten genişletilmiş faiz oranı siyasetleri beklentisini sürdürecek. Bilakis, İşsizlik artar, Çekirdek PCE düşer, İnanç azalır ve PMI düşerse, riskli varlıklarda bir ralliyi tetikleyecek. Ayrıyeten DXY ve getirilerde kıymetli bir satışa yol açacak. Bu da altın ve Bitcoin BTC’yi canlandıracak.

Kripto piyasasını izleme

Bitcoin ve kripto para üniteleri alanında da kayda bedel gelişmeler ufukta görünüyor. Grayscale ve SEC ortasında devam eden GBTC’nin bir ETF’ye dönüşüp dönüşemeyeceği tartışması yer alıyor. Buna nazaran yaklaşan son tarihler göz önüne alındığında konun tahlile kavuşması beklentiler dahilinde. Ayrıyeten, Blackrock’unki de dahil olmak üzere birinci spot ETF teklifleri için son tarihler yaklaşıyor.

BTC Piyasası: Efsane Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kriptolar Bu Gelişmeleri Bekliyor 1

Analiste nazaran piyasa beklentileri ETF onaylarında bir gecikme olacak. Başka taraftan Grayscale ile ilgili potansiyel haber eksikliği istikametinde beklentiler var. Fakat, olumlu haber mümkünlüğü göz gerisi edilmemeli. Grayscale için olumlu bir sonuç, piyasa hassaslığı üzerinde dalgalanma tesirleri yaratacak. Bu kararlar ortaya çıktıkça, kripto ve Bitcoin alanı kritik bir noktada durmakta. Ayrıyeten potansiyel olarak gelecekteki gelişmelerin tonunu belirlemekte.

Beklentilerle dolu bir hafta

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda hareketli bir haftaya hazırlanıyoruz. Makroekonomik göstergeler, siyaset kararları kıymetli. Ayrıyeten Bitcoin ve kripto haberlerinin yakınsaması piyasa görünümlerini yine şekillendirme potansiyeline sahip.

BTC Piyasası: Efsane Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kriptolar Bu Gelişmeleri Bekliyor 2

Ekonomik datalar, düzenleyici sonuçlar ve piyasa hassaslığı ortasındaki karmaşık etkileşim, hem klâsik hem de kripto piyasalarının alacağı istikameti ölçüyor. Öteki taraftan yatırımcılar, meraklılar ve uzmanlar tarafından yakından takipte olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap