dYdX, 2023 yılında şimdiye kadar neler başardı?

dYdX, 2023 yılında şimdiye kadar neler başardı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: dYdX, 2023 yılında şimdiye kadar neler başardı?

dYdX Foundation tarafından yayımlanan 2023 Yarıyıl Ekosistem Raporu, platformun son başarılarına ve gelecekteki planlarına odaklanıyor.

dYdX Foundation Hakkında

22 Haziran 2021’de İsviçre’de kurulan dYdX Foundation, kâr hedefi gütmeyen bir kuruluştur. 2023 yılında takımın genişleten vakıf, 13 tam vakitli işçi ve 6 kontratlı çalışandan meydana geliyor. Foundation’ın işe alım siyaseti, dYdX Zinciri’nin potansiyel lansmanı için hazırlıklarını tamamlamasına imkan sağlıyor.

dYdX Zinciri Gelişmeleri

dYdX Zinciri, bir proof-of-stake blokzinciri olarak hizmet verecek. Doğrulayıcılar, ağın güvenliğini sağlayacak.

dYdX Hibeleri ve Operasyonlar

dYdX Hibeler altDAO, 2023 yılı içinde toplamda 4 milyon doların üzerinde finansman sağladı. Ayrıyeten, dYdX Operasyon altDAO’nun v2 önerisi ve 6,6 milyon dolarlık bütçeye onay verildi.

Finansal Aktivite

dYdX v3 protokolü, 2023 yılının birinci yarısında 68,628 hesapla kıymetli bir büyüme yaşayarak 240,5 milyar dolarlık süreç hacmine ulaştı. dYdX v3 ise toplamda 1 trilyon dolarlık süreç hacmine ulaşmayı başardı.

dYdX Trading Başarıları

dYdX Trading, amaçlarının büyük bir kısımını başarılı bir biçimde tamamlayarak,  İkinci Herkese Açık Tesnet’e değerli bir iştirak olmasını sağladı. dYdX Trading grubu, dYdX v3 Protokolü ve dYdX v4 açık kaynak kodunun da ana geliştirme grubudur.

Müşteri Takviye Hizmetleri

dYdX’in Kullanıcı Takviye Hizmeti’nin 20 Mart 2023’te Türkçe olarak piyasaya sürülmesi büyük memnunlukla karşılandı. Bu, Foundation’ın topluluğun isteklerine kulak verdiğini de gözler önüne seriyor.

2023 raporu, dYdX’in geleceğe yönelik büyüme ve genişleme planlarını desteklemek için meydana getirdiği sağlam temeli ortaya oymaktadır. dYdX, ekosistemini güçlendirmek ve topluluğuna kıymet katma hedefiyle süratli bir halde çalışmalarını sürdürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap