Düzenleyici, Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı!

Düzenleyici, Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı!

Paylaş
BTC Piyasası: Düzenleyici, Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı!

Avustralya Menkul Değerler ve Yatırımlar Kurulu (ASIC), kripto para borsası Kraken’in sağlayıcısı Bit Trade Pty Ltd’nin mahallî maddelere uymaması nedeniyle Avustralyalıların yaklaşık 12,95 milyon dolar ziyan etmesine neden olduğunu argüman etti. İşte detaylar…

Kripto para şirketine dava açıldı

Bu nedenle, mali düzenleyici Bit Trade’e karşı bir dava açtı ve marj ticareti eserinin kendisine bağlı tasarım ve dağıtım yükümlülüklerine nasıl uymadığını vurguladı. Düzenleyiciye nazaran Bit Trade, eseri piyasaya sürmeden evvel amaç pazarı gerçek bir halde belirlemedi. “ASIC’in davası, Bit Trade’in eseri Avustralyalı müşterilere sunmadan evvel kanunların gerektirdiği formda bir amaç pazar belirlemesi yapmamasına odaklanıyor,” sözleri kullanıldı.

BTC Piyasası: Düzenleyici, Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı! 1

ASIC, Bit Trade’in marjin ticareti eserini bir kredi imkanı olarak tanımlarken, Bit Trade bunu kullanıcıların varlıklarının beş katına kadar almalarına imkan tanıyan bir “marjin uzantısı” olarak isimlendiriyor. Bit Trade, 2020’den beri marjin ticaret eserini sunuyor ve ASIC, şirketi 2022’de telaşları hakkında bilgilendirdiğini söyledi. Fakat borsa, gerekli pazarı belirlemeden eseri sunmaya devam etti. Düzenleyici kurum, borsaya karşı cezalar, ihtiyati önlemler ve ihtiyati önlemler istiyor. ASIC Lider Yardımcısı Sarah Court, süreçlerin başka kripto şirketlerini ülkenin mali düzenlemelerine uymaları konusunda uyaracağını söyledi. Court şunları ekledi:

ASIC’in aksiyonu, finansal eserlerin tüketicilere uygun halde dağıtılması için tasarım ve dağıtım yükümlülüklerine uymanın ehemmiyetini hatırlatmalıdır.

Kraken şok ve hayal kırıklığını söz etti

Kraken Avustralya Yöneticisi Jonathon Miller, şirkete yönelik yaptırım aksiyonundan duyduğu hayal kırıklığını lisana getirdi. Düzenleyicilerden daha fazla açıklama isteyeceğine kelam verdi ve eserlerinin mahallî maddelere büsbütün uygun olduğunu vurguladı. ASIC’in Bit Trade’i çökertmek için yaptığı bu atak, kripto para ünitesi sanayisindeki daha geniş bir düzenleyici nezaret eğilimiyle uyumludur. Temmuz ayında ASIC, kapsamlı düzenleyici çerçeveler oluşturma uğraşlarının bir modülü olarak FTX Australia’nın lisansını iptal etti.

BTC Piyasası: Düzenleyici, Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı! 2

Ayrıca, Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Westpac ve National Australia Bank (NAB) üzere klasik finans kurumları kripto para borsalarına yapılan ödemeleri sonlandırmak için tedbirler alıyor. Bu, müşterilerin potansiyel dolandırıcılıklara ve kripto piyasasıyla alakalı risklere maruz kalmasını azaltma stratejileriyle uyumludur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap