Duyuruldu: Binance, Bu Bölgelerdeki Birtakım Hizmetlerini Askıya Alacak!

Duyuruldu: Binance, Bu Bölgelerdeki Birtakım Hizmetlerini Askıya Alacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Duyuruldu: Binance, Bu Bölgelerdeki Birtakım Hizmetlerini Askıya Alacak!

Kripto para borsası Binance, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetlerini 25 Ağustos’tan itibaren askıya alacak. Kripto banka kartı, öteki banka kartları üzere çalışarak kullanıcıların günlük mal ve hizmetler için ödeme yapmasına imkan tanıyordu. Tek fark, bu kartların kripto para varlıklarıyla finanse edilmesiydi. İşte detaylar…

Binance, banka kartı hizmetlerini sonlandırıyor

Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetleri 21 Eylül’de sonlandırılacak, fakat borsa geri ödemelerin ve uyuşmazlıkların 20 Aralık 2023’e kadar işlenebileceğini tez etti. Sorun birinci olarak bir X (eski ismiyle Twitter) kullanıcısının Kolombiya’daki kripto banka kartlarıyla ilgili meseleleri sormasıyla ortaya çıktı. Binance bu soruya, banka kartı hizmetlerinin 25 Ağustos’tan itibaren askıya alınacağını belirten bir duyuruyla karşılık verdi ve bu karara neyin yol açtığını açıklamadı. Açıklamada şu sözler yer ismi:

Merhabalar, Binance Card artık Latin Amerika ve Orta Doğu‘daki kullanıcılar tarafından kullanılamayacak. Eser, birçok banka kartı üzere Binance kullanıcıları tarafından temel günlük harcamaları ödemek için kullanılıyor lakin bu durumda kartlar kripto varlıklarla finanse ediliyor. Kullanıcılarımızın sırf küçük bir kısmı (bahsedilen pazarlardaki kullanıcıların %1’inden azı) bundan etkilenmektedir. Bu eserin kullanıcılarının, kartın artık kullanılamayacağı 21 Eylül 2023 tarihine kadar müddetleri olacak. Dünyanın her yerindeki Binance hesapları etkilenmez. Mümkün olduğu durumlarda kullanıcılar, Binance tarafından tasarlanan temassız, çerçevesiz ve inançlı bir kripto para ünitesi ödeme teknolojisi olan Binance Pay’i kullanarak kriptoyla alışveriş yapabilir ve kripto gönderebilir.

Hizmetler, Nisan 2020’de başlamıştı

Binance, global ödeme pazarına girmeyi hedeflediği için kripto takviyeli banka kartları planını birinci olarak Nisan 2020’de açıkladı. Temmuz 2020 itibariyle, kripto banka kartları Avrupa ülkelerine ve dünya çapındaki başka birkaç ülkeye gönderilmeye başlandı. Kripto borsası daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto banka kartları sunma niyetiyle ödeme işlemcisi Swipe ile iştirak kurdu.

Cointelegraph, Latin Amerika ve Orta Doğu’da kripto banka kartlarını askıya almanın ardındaki muhtemel nedenler hakkında Binance’e ulaştı, lakin borsa bu bilgiyi vermedi. Bununla birlikte, Binance Cointelegraph’a “kullanıcılarımızın sırf küçük bir kısmının (belirtilen pazarlardaki kullanıcıların %1’inden azı) bundan etkilendiğini” söyledi. Binance, bu tıp kullanıcıların sadece %1’inin karardan etkileneceğini tez ederken, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun duyuru ve buna verilen karşılıklarla ilgili kimi X gönderileri silindi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap