Düşüşün Parametreleri! Bloomberg Analistinden Korkutan Bitcoin Açıklaması

Düşüşün Parametreleri! Bloomberg Analistinden Korkutan Bitcoin Açıklaması

Paylaş
BTC Piyasası: Düşüşün Parametreleri! Bloomberg Analistinden Korkutan Bitcoin Açıklaması

Bitcoin ve altcoin dünyasında sık sık yorumlarıyla gündeme gelen Bloomberg analisti Mike McGlone tekrar gündemde. McGlone yükselen altcoin dalgasının Bitcoin üzerinde baskı oluşturduğunu söylüyor. Ayrıyeten bahis üzerinde daha da ağırlaşıyor. Buna nazaran altcoin dalgalanmasının ortasında BTC’nin mevcut durumunu inceliyor.

Altcoinlerin yaygınlaşması ve Bitcoin üzerindeki etkisi

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yakın tarihli bir tahlilinde kıymetli noktalara değiniyor. Kripto para piyasasının mevcut dinamiklerini inceliyor. Bilhassa Bitcoin BTC’ye ve artan sayıda alternatif dijital varlıkla olan münasebetine odaklanıyor. McGlone, çoklukla altcoin olarak isimlendirilen alternatif kripto para ünitelerindeki artışın Bitcoin’in performansı üzerinde baskı yaratıyor olabileceğini öne sürüyor. böylelikle ikna edici bir argüman ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Düşüşün Parametreleri! Bloomberg Analistinden Korkutan Bitcoin Açıklaması 1

Bu olguyu “likidite yürüyen merdiveninden üst, Fed sıkılaştırma asansöründen aşağı.” halinde tanımlayarak canlı bir metafor oluşturuyor. Bu metafor, federal fon vadeli süreçleri (FF13) ile küçük piyasa bedelli kripto para ünitelerinin Bitcoin’e oranı ortasında geçtiğimiz yıl içinde gelişen alakayı uygun bir biçimde özetliyor.

Bitcoin BTC’nin altcoinlere karşı tarihî performansı

McGlone tarafından “taklitçi” dijital varlıklar olarak nitelendirilen bu altcoinlerin çoğalması dikkat çekiyor. Buna nazaran tarihî olarak düşük faiz oranlarının uzun bir mühlet devam etmesinin direkt bir sonucu olmuştur. Lakin stratejist, bu eğilimin kıymetli bir aksine dönüş yaşadığına dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: Düşüşün Parametreleri! Bloomberg Analistinden Korkutan Bitcoin Açıklaması 2

McGlone, 2018’den bu yana Bitcoin BTC’nin, bilhassa Federal Reserv’in nakdî sıkılaştırma siyasetleri uyguladığı devirlerde MarketVector Digital Assets 100 Small Cap endeksinden daha düzgün performans gösterdiğini belirterek tarihî bir bağlam sunuyor. Bu tarihi performans, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki direncini ve hakimiyetini gösteriyor.

Uyarılar da var

Yine de McGlone bir ihtar yapıyor. Kripto para ekosisteminde servetin süratle çoğalmasının artık bilakis dönme belirtileri gösterdiğinin altını çiziyor. Bu aksine dönüşün Bitcoin BTC’yi uzun bir müddet boyunca olumsuz etkilemeye devam edebileceğini öne sürüyor. Altcoinlerin çoğalmasının Bitcoin için ziyanlı olduğu yaklaşımı farklı bir durum ortaya koyuyor. Buna nazaran paranın farklı yerlere transferi de kelam konusu oluyor.

BTC Piyasası: Düşüşün Parametreleri! Bloomberg Analistinden Korkutan Bitcoin Açıklaması 3

Sonuç olarak, Mike McGlone’un görüşleri kripto para alanındaki karmaşık dinamiklere ışık tutuyor. Artan altcoin sayısı, kesimin büyümesini yansıtıyor. Fakat Bitcoin’in gidişatı üzerindeki tesirleri konusunda soru işaretleri yaratıyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor. Öteki taraftan kripto piyasası daha fazla evrim geçirmeye hazırlanıyor. Bu türlü bir ortamda yatırımcılar önümüzdeki aylarda bu dinamiklerin nasıl gelişeceğini merakla izliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap