“Düşüşü Satın Al!” Analistler Bitcoin Gayelerini Açıkladı!

“Düşüşü Satın Al!” Analistler Bitcoin Gayelerini Açıkladı!

Paylaş
BTC Piyasası: “Düşüşü Satın Al!” Analistler Bitcoin Gayelerini Açıkladı!

Bitcoin, 2023’ün 2. çeyreğinden bu yana 25.000 ila 35.000 dolar ortasında git gel yapıyor. Hasebiyle önder kripto 5.000 dolarlık bir konsolidasyon fiyat aralığında süreç görüyor. Bununla birlikte bir analist, BTC için ‘cup & handle’ formasyonua atıfla ‘kahve zamanı’ndan bahsediyor. Ayrıyeten bir diğer tanınan analist, göstergelerin ‘düşüşü satın al’ bonanzasına işaret ettiğini söylüyor.

BTC ‘cup & handle’ formasyonu oluşturdu

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, uzun müddettir 25.000 ila 35.000 dolar ortasına sıkışmış durumda. Bu aralık içinde hafif bir düşüş trendinde hareket etmesine karşın, Bitcoin’in grafiği, daha yüksek bir vakit diliminde önder kripto para ünitesi için ‘kahve zamanı’ olabileceğini gösteriyor. Jelle takma ismini kullanan tecrübeli bir analiste nazaran, bu durum bir ‘cup & handle’ grafik formasyonunun oluşmasıyla gerçekleşiyor.

Bazı teknik analistler Kupa ve Kulp formasyonunu geçersiz sayıyor. Yeniden de Jelle, “30 bin doların altındaki” “devasa” boyutu nedeniyle Bitcoin’in gelecekteki uzun vadeli fiyat hareketine ait bir yükseliş öngörüsü sunduğunu belirtiyor.

BTC Piyasası: “Düşüşü Satın Al!” Analistler Bitcoin Gayelerini Açıkladı! 1Kupa ve Kulp: Haftalık mum çubuklarıyla Bitcoin fiyat grafiği. Kaynak: Jelle

Özellikle, ‘kupa’ ayı piyasasının 15.500 dolardaki taban noktası ve 30.000 dolar civarındaki iki lokal zirve noktası ortasında oluşuyor. Kulp ise son lokal zirveden başlayarak mevcut konsolidasyon bölgesine kadar uzanıyor.

Bitcoin fiyat kestirimi: Göstergeler ‘düşüşü satın al’ diyor!

Kripto para piyasasındaki varlıkların birçoklarının fiyatlarında geri çekilme oldu.  Başkan kripto Bitcoin (BTC) de bu hafta başında elde ettiği çıkarları bilakis çeviriyor. Lakin bu kesinlikle makûs bir şey manasına gelmiyor. Zira potansiyel olarak fırlamadan evvel birinci kriptoyu biriktirmek için ülkü bir fırsat sağlaması mümkün.

Özellikle, tanınan kripto analisti Ali Martinez’in belirttiği üzere, Bitcoin Nisan ortasından bu yana 4 saatlik grafikte izafi güç endeksi (RSI) 73,31’e ulaştığında her seferinde geri çekildi. Bunun da analistin 20 Eylül’de yaptığı paylaşımda vurguladığı üzere ‘düşüşü satın alma’ talihi vermesi mümkün. Kripto para analisti bu bahisteki öngörülerini şu formda açıklıyor:

BTC 27.440 dolarda azalan bir direnç trend çizgisine yaklaşıyor. Bunu tekrar görüyoruz. Buradan gelecek bir düzeltmenin BTC’yi 25.200 dolar yahut altına çekmesi mümkün. Bu da muhtemelen potansiyel bir ‘dipten alım’ fırsatı sağlayacaktır.

BTC Piyasası: “Düşüşü Satın Al!” Analistler Bitcoin Gayelerini Açıkladı! 2Bitcoin fiyat hareket tahlili. Kaynak: Ali Martinez

Bununla birlikte Martinez, 4 saatlik bir mum çubuğunun 27.440 doların üzerinde kapanması konusunda da uyarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap