Düşüşleri Öngören Efsane: Bitcoin Bu Tabanlarda Çakılacak!

Düşüşleri Öngören Efsane: Bitcoin Bu Tabanlarda Çakılacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Düşüşleri Öngören Efsane: Bitcoin Bu Tabanlarda Çakılacak!

Bitcoin ve altcoin dünyasında yeni bir haftaya girdik. Hafta pek de âlâ başlamadı. Kırmızı renkle dolu bir gün aslında. Bu yüzden traderlar için çok da heyecan yok. Bu türlü olunca da ister istemez insanın içini bir karamsarlık duygusu basıyor. Bir de yeni varsayımlar gelmeye başlayınca karamsarlık daha da artıyor. Son kestirimler ise Crypto Capo’dan geldi. Ayrıntılara bakalım.

Crypto Capo’dan kotkutan Bitcoin tahmini

Bugün itibariyle Bitcoin ve altcoin bölümünde yeni bir hafta başladı. Öbür taraftan önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) uzun bir ortadan sonra 29.000 dolar düzeyine düştü. Buna nazaran haftaya kuvvetli bir başlangıç yapmış oldu. Şu anda BTC 29.281 dolardan süreç görüyor. Bitcoin’deki son düşüş, birçok kripto para yatırımcısının bölümden geri adım atmasına neden oldu. Bir aylık birikimin akabinde BTC’nin düşüşü tüm beklentileri alt üst etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşüşleri Öngören Efsane: Bitcoin Bu Tabanlarda Çakılacak! 1

Bitcoin’deki (BTC) düşüşler yeni bir ayı piyasasının habercisi mi?

Önceki düşüşler sırasında kripto para yatırımcıları Crypto Capo isimli bir analistin kestirimlerini yakından takip etti. Lakin, geçmişteki başarısına karşın, Capo’nun 2023’teki performansı yıldızlardan daha az olmuştur.  Kripto para piyasası btcpiyasasi.com olarak belirttiğimiz üzere, 2022’de büyük bir bedel kaybı ile karşılaştı. Birtakım analistler, piyasanın düşüşe geçeceğini yanlışsız varsayım etti. Crypto Capo da bunlardan biriydi. 2022’deki büyük piyasa çöküşünü hakikat bir halde iddia eden analist, artık yeni bir kestirimde korkutan düzeylere işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşüşleri Öngören Efsane: Bitcoin Bu Tabanlarda Çakılacak! 2

Son piyasa gerilemesinin akabinde Capo yeni bir iddiayla tekrar ortaya çıktı. Önder kripto para ünitesi Bitcoin’in (BTC) büyük bir düşüş trendiyle karşı karşıya olduğunu vurguluyor. Başka taraftan BTC’nin 12.000 dolara düşeceğine inanıyor.

Capo’nun görüşleri

Capo görüşlerini paylaşırken birebir vakitte ayrıntılı bir halde net sayı veriyor. Capo bu noktada “benim görüşüme nazaran, Bitcoin’de 30.000 doların üzerinde kıymetli satışlar gerçekleşiyor. Balinalar, bilhassa 31.000 dolar düzeyinde değerli ölçüde BTC’yi elden çıkardı.” açıklaması yapıyor. Öbür taraftan “İlk düşüş teyidi 29.500 doların net bir biçimde kırılmasıydı. Ana düşüş teyidi 25.000 doların altında gerçekleşecek. Bir sefer 25.000 dolar hududunu aştığımızda, 12.000 dolara yanlışsız gerçek düşüş başlayacaktır.” açıklamasında bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşüşleri Öngören Efsane: Bitcoin Bu Tabanlarda Çakılacak! 3

Bitcoin’in önümüzdeki periyotta hakikaten 12,000 dolara düşüp düşmeyeceği sorusu şimdi bilinmiyor. Piyasa gelişmeye devam ederken, yatırımcılar kendilerini potansiyel türbülansa hazırlıyor. Fakat Bitcoin’in ayı piyasasında 15 bin doların altında kalmadığını bilhassa belirtmemiz gerekiyor. Çünkü buna boğalar çok müsaade etmemişlerdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap