Düşüş Olunca Bu İki Ülkenin Yatırımcıları Bitcoin’e Yöneldi

Düşüş Olunca Bu İki Ülkenin Yatırımcıları Bitcoin’e Yöneldi

Paylaş
Düşüş Olunca Bu İki Ülkenin Yatırımcıları Bitcoin’e Yöneldi

Kriptokoin – Satın almak için en uygun zamanın kripto paraların düşüş zamanlarını olduğunu söylüyorlar. Değerlendirilmesi zor olan şey, orada ne kadar daha fazla düşüşün olacağı. Bazı Asya yatırımcıları kendilerinden oldukça eminler zira bitcoin yeni bir düşük değer gördü. Coindance’a göre, Filipinler ve Malezya’da Bitcoin P2P ticaretine ilgi son zamanlarda giderek arttı.

Bitcoin’e Olan İlgi

Eşler arası işlem yapma platformu Paxful, bu hafta Filipinler’de bitcoin işlem hacminde 6 ayın en düşük seviyesine ulaşmasına rağmen önde gelen varlıklar seviyesine yükseldiğini ifade ediyor. Alım satım hacmi geçen hafta 291,837 Filipin Peso’sundan bu hafta 1,221,000’e yükseldi.

Sadece geçen haftaya göre beş kat daha fazla ilginin oluşması aynı zamanda bu ülkede Paxful’da BTC ticareti yapmak için tüm zamanların en yüksek seviyesini temsil ediyor.

Malezya ayrıca geçtiğimiz hafta bir önceki haftaya göre çok daha yüksek bir işlem hacmi kaydediyor. Bitcoin’ler 23 Kasım’da 157.615 RM’ye kıyasla 149.724 Malezya ringgiti (RM) olarak değiştirildi. Bitcoin hodlerları burada toplanıyor ve Malezya’da Paxful için yüksek bir ATH’yi temsil ediyor.

Birçok BTC tüccarı, piyasaya olan inancını yitirmiş olabilir, ancak görünüşe göre Filipinler ve Malezya şu an için dip fiyattan bir satın alma söz konusu. Her iki ülke de, Bitcoin fiyat düşüşünden bu yana Paxful BTC işlem hacminde büyük artışlar görülüyor.

Avrupa, Çin ve Japonya

Tersine, Avrupa, Çin ve Japonya, yükselen P2P ticaret eğilimlerinden koptu. Aynı kaynaktan yapılan analizler, bu üç ana bölgede BTC talebinin azaldığını göstermekte.

BTC işleminde Japon Yeni, 12,106,232’den 9,729,708’e düştüğü için Japonya, talepte yüzde 30 civarında bir düşüş gördü.

Çin ayrıca, Çin yuanındaki 14.604.047 seviyesinden önceki haftadan en yeni rakamlara kadar 12.624.014 seviyesine geriledi.

Aynı zamanda, Avrupa talepte 1.230.770 avrodan 1.040.874 avroya BTC ticareti talebinde bulunan önemli bir düşüşle benzer bir hikaye anlattı.

Çin, Avrupa ve Japonya ikna olmamakla birlikte, Asya’daki iki ülke Bitcoin’in indirimli fiyatından tam anlamıyla yararlanıyor. Bu, tabanda gerçekten bulunduğunun bir işareti mi, yoksa bu yılın geri kalanında daha fazla düşüş bekleyebilir miyiz? Sadece zaman gösterecek.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap