Dünyada Kaç Kişinin Kripto Para Sahibi Olduğu Açıklandı: On Binlerce Milyoner Var!

Dünyada Kaç Kişinin Kripto Para Sahibi Olduğu Açıklandı: On Binlerce Milyoner Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Dünyada Kaç Kişinin Kripto Para Sahibi Olduğu Açıklandı: On Binlerce Milyoner Var!

Son yıllarda kripto para ünitelerinin popülaritesi önemli derecede artış gösterdi. Artık hem Türkiye’de hem de dünyadan milyonlarca insan kripto paraları bir yatırım aracı olarak görüyor. Henley & Partners tarafından paylaşılan bir rapor da dünya çapında kaç kişinin kripto para kullanıcısı olduğunu ortaya koyuyor.

Rapora nazaran dünyada 425 milyon civarında insan kripto para kullanıyor. Bunların yarısına yakını, yani 200 milyon civarı da önder kripto para ünitesi Bitcoin’e (BTC) sahip.

Dünyada 88 bin 200 kripto milyoneri, 22 de milyarderi var!

BTC Piyasası: Dünyada Kaç Kişinin Kripto Para Sahibi Olduğu Açıklandı: On Binlerce Milyoner Var! 1

Verilere nazaran dünyada şu anda 88 bin 200 kişinin kripto varlıklarının pahası 1 milyon dolardan fazla. 100 milyon dolardan fazla kripto varlığa sahip olan kişi sayısı ise 182. Kripto milyarderlerine baktığımızda ise bu sayının yalnızca 22 olduğunu görüyoruz. Yani sadece 22 kişinin kripto varlıklarının bedeli 1 milyar dolardan fazla.

Bitcoin milyonerleri ve milyarderlerinin sayısı ise şu biçimde:

En tanınan kripto para olan Bitcoin’e de bir bakalım. Buradaki bilgiler, milyarder sayısının tekrar az olduğunu; fakat başkan kripto para ünitesinin kimileri için yararlı bir yatırım olduğunu ortaya koyuyor. Henley & Partners, 40 bin 500 kişinin Bitcoin milyoneri olduğunu söylüyor. Milyarder sayısı ise sırf 6 olarak karşımıza çıkıyor.

Rapor, Bitcoin’in çalkantılı bir periyottan geçtiği sıralarda geldi. Dünyanın en büyük kripto para ünitesinin bedeli Ağustos ayında %11 düşmüştü. 2023’ün birinci altı ayında ise %80 civarında artış göstermişti. Bitcoin, bu haberin yazıldığı sıralarda 25 bin 752 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap