“Dünyada 6 Bitcoin milyarderi var”

“Dünyada 6 Bitcoin milyarderi var”

Paylaş
BTC Piyasası: “Dünyada 6 Bitcoin milyarderi var”

Dünya çapında yüz milyonlarca insan, ister Bitcoin ister alternatif para ünitesi olsun bir cins kripto varlığına sahip durumda.

Henley & Partners tarafından yayınlanan Kripto Varlık Raporu’na nazaran 425 milyon kişinin kripto kullandığı öngörülüyor.

Kripto artık popülaritesinin tepesinde olduğu günlerdeki üzere süratle büyüyemiyor olabilir fakat epeyce yaygın bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Örneğin, CFA Enstitüsü ve Finans Dalı Düzenleme Kurumu (FNRA) tarafından bu yılın başlarında hazırlanan bir rapor, Z jenerasyonunun yarısından fazlasının (18 ila 25 yaş arası) kripto varlıklara yatırım yaptığını gösteriyor.

Öte yandan Nisan ayında yapılan bir Pew Research anketine nazaran Amerikalıların yüzde 75’i, kripto paraya yatırım yapmanın yahut kripto para kullanmanın şu anda inançlı olduğundan yahut bunu yapmak için mevcut araçlara güvenebileceklerinden emin değil. Ankete katılanların yüzde 45’i yatırımlarının düşündükleri kadar uygun sonuç vermediğini söylerken sırf yüzde 15’i karlarının beklentilerini aştığını söyledi.

Henley & Partners tarafından Salı günü yayımlanan rapor, 88 bin 200 kişinin en az 1 milyon dolar bedelinde kripto varlığına sahip olduğunu söylüyor. Bu sayı, genel kripto kullanıcılarının yüzde 1’inden daha azına işaret ediyor. Bunların yaklaşık 40 bin 500’ü Bitcoin’e yatırım yapıyor; bu da toplamın yüzde 46’sına denk geliyor.

100 milyon doların üzerinde kıymete sahip kripto varlıkları olan yalnızca 182 yatırımcı var ve bunların 78’i yatırımlarının birçoklarını Bitcoin’e yapıyor.

En az 1 milyar dolar bedelinde kripto varlığı olan kişi sayısı ise 22. Bunlardan 6’sı yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap