Dtec Yapay Zeka Dayanaklı Akıllı Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı

Dtec Yapay Zeka Dayanaklı Akıllı Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dtec Yapay Zeka Dayanaklı Akıllı Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı

Dtec Teknoloji şirketi, 7 yıldır geliştirilmekte olan ve otomotiv sanayisinde ihtilal yaratan Dtec YapayZekalı Akıllı araç asistanı ve bu eserin token projesinin lansmanını gururla duyuruyor. Dtec, yapay zeka ile güçlendirilmiş akıllı araç asistanı olarak şoförlerin ve araba sahiplerinin ömür stillerini ve sürüş tecrübelerini kökten değiştirmek için tasarlandı.

Dtec Assistant: Sürüş Tecrübesinin Geleceği

Dtec Assistant, arabalara ek donanım olarak satılmaya başlanmış olan, NLP yazılımları sayesinde benzerlerine göre çok daha üst kalitede, şoförlerin araçlarına her cins komutu vermesini ve anlaşılmasını sağlayan bir dizi yenilikçi özellik sunuyor.

Dtec, büyük bir yenilikle kullanıcılarının akıllı kol saatinden konuttaki perdelere dek tüm akıllı aygıtlara bağlanabilir böylelikle kullanıcılar hem arabası ile sohbet edebilir hem de tüm akıllı aygıtlarını arabasını kullanırken dikkatini dağıtmadan yönetebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dtec Yapay Zeka Dayanaklı Akıllı Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı 1

Dtec‘in ardındaki yapay zeka sistemi şoförlerden ve etraflarından gelen dataları kullanarak şoförlerin gereksinimlerini öngörmek, şahsileştirilmiş hizmetler sunmak ve sürüş tecrübesini geliştirmek için öğrenir. Öğrendikçe şoförlerin sesli komutlarına gerek bırakmadan kestirim tekniğiyle asistanlık yapar.

Tüm bunları yaparken şoförlerin onayıyla, süreceklerden aldığı ve işlediği bilgileri ise hem Dtec ekosisteminin gelişip büyümesi , hem de dtec kullanıcıların yararına olacak halde kullanır. Dtec, blok zincir tabanlı bir bileşen içerir ve gerçek vakitli dataları kullanarak verimli ve şahsileştirilmiş sürüş tecrübeleri sağlar.

Dtec Token: Bilgi madenciliğiyle seyahatin ödüllendirilmesi

Dtec Token (DTEC), Dtec ekosisteminin mahallî ödeme ve ödüllendirme token’idir. DTEC token, müsaade veren aygıtı satın alıp kullanan Dtec kullanıcılarının araç içindeki data paylaşımı ve öteki katkılarını ödüllendirmek için kullanılır. Kullanıcılar, Dtec token ile teşvik edilerek, dtec yazılımını aracında kullanmaya ve ayrıyeten kullanım sırasında yapay zekanın öğrenmesine katkıda bulunmaya yönlendirilir. Böylelikle Dtec ekosisteminin giderek gelişmesi ve kıymetlenmesi hedeflenir.

Dtec’in CTOsu Gökhan Doğan, proje hakkında şunları lisana getirdi;

Projemizin bir çok katmanı var. Bunlardan birincisi 7 yıldır geliştirilen yapay zekalı araç asistanı, bir başkası de son 1.5 yıldır kripto para alanında ekosisteme dönüştürülüp ödeme sistemi olarak kullanılması. Kendi üretimimiz olan 400’e yakın şarj istasyonumuz var ve pilot bölgelerde konseyime geçiyoruz. Bunlar da ekosistemimize dahil. Dtec, Yapay zeka, blok zincir ve IoT entegrasyonuyla, şoförlerin yalnızca araçlarıyla değil, birebir vakitte hayatlarıyla da daha temaslı olmalarını sağlayacak.”

Dtecin tokenizasyon sürecini yürüten web3 uzmanı ve ekonomist Emre İşlek ise, projeyle ilgili görüşlerini şu formda tabir etti;

“Dtec yazılımı otomotiv dalında değerli bir gereksinimi karşılıyor ve kendine ilişkin bir talebi var. Otomotiv kesiminden gelen bu talep ile token kullanım alanı ve ekosistem de büyüyecektir. Dtec yazılımına talebinin daha da artması yapay zeka teknolojimizin gelişimi de bağlı. Bu noktada yapay zekanın gelişimi için, dtec sanal asistan yazılımını aracında kullanıp bilgi paylaşımına müsaade veren kullanıcılara Dtec token teşvik olarak veriliyor. Yazılımımız, bu teşvik sayesinde kullanıcılara getiri sağladığı için yazılıma olan talep daha da artacak, ayrıyeten yapay zeka teknolojimizin kaynak sayısını da beraberinde artacaktır. Bu türlü token ekosistemimiz sürdürülebilir halde büyüyecektir. Yapılan simülasyonlarda bu döngünün Dtec Token’ın kullanım alanı doğrusal olarak arttırdığını gördük. Böylelikle gerçek talep üzerine inşa edilmiş, ardında gerçek bir kıymet olan uzun ömürlü, giderek genişleyen ve döngüsel bir kripto para ekosistemi inşa edilmiştir.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Dtec Yapay Zeka Dayanaklı Akıllı Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı 2

Dtec yazılımı kosgeb, tubitak, itu core ve Otomotiv İhracatçıları Birliği üzere kuruluşlardan teşvik, ödül ve dereceler almıştır. Ve şimdiden 2 tane otomotiv şirketiyle donanım satışı mutabakatı yapılmıştır. Dtec Token, polygon ağı üzerine kurulmuştur ve certik tarafından audit yapılmıştır. 2025’te kendi mainnet’ine geçmesi planlanmaktadır.

Proje takımı Şant Manukyan, Erkin Şahinöz, Tuncay Yıldıran, Erwin Vanmassenhove üzere güçlü ve uzman bireylerle dikkat çekmektedir. Şu an seed sale sürecinde olan projenin pre-sale tarihi ise 2023 yılının sonu olarak planlanmaktadır.,

Daha fazla bilgi için https://dtec.space/‘i ziyaret edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap