DrBIO ile sıhhat alanındaki inovasyonlar Blockchain’e taşınıyor

DrBIO ile sıhhat alanındaki inovasyonlar Blockchain’e taşınıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DrBIO ile sıhhat alanındaki inovasyonlar Blockchain’e taşınıyor

Blockchain teknolojisinin genişlediği kesimlerin ortasına sıhhat da girdi. Blockchain teknolojisi her alanda yayılırken yeni oyuncular da gelişen teknolojiye katılmaya devam ediyor. Bununla birlikte Quantum DrBIO, buluşların hayata geçirilmesinden ve global yayılmasından sorumlu olan Blockchain tabanlı bir işletme platformu olarak dikkat çekiyor. Quantum DrBIO’nun kripto varlığı ise $DrBIO olarak tanımlanıyor.

Blockchain teknolojisinin gücü üzerinde şekillenen Quantum DrBIO’nun hedefi, yeni buluşların hayata geçirilmesi ve global olarak yayılmasına yardımcı olmak. Bunun için platform tarafından birinci olarak sıhhat, etraf ve güç alanlarında yedi buluş tespit edilerek bu buluşları kullanımı Blockchain teknolojisiyle uyumlu hale getirildi.

Tespit edilen her bir buluşun dünya genelinde dağıtımı ve ticarileşmesi ismine gerekli olan tüm tüzel, mali, teknik ve bilimsel altyapılar inşa ediliyor. Buluşların Blockchain entegrasyonunun tamamlanmasıyla ve buluşun ekonomik olarak olgunlaşması durumunda ise platforma dahil oluyor.

Bu yenilikler, platformda “Geliştiriciler” olarak bilinen ortaklar aracılığıyla küresel bir ölçekte tanıtılıyor. Bu, her yeniliğin ticari gelir elde etme potansiyelini ortaya koyarken, tıpkı vakitte ticari faaliyetler karşılığında $DrBIO üretimini de teşvik eder. $DrBIO kullanımı, yenilikçi teknolojilerin kullanımıyla sağlanır, bu da sirkülasyondaki kripto paraların yakılmasına ve yenilikleri kullanan geliştiricilerin maliyetlerini minimize etmelerine yardımcı olur. Bu, sirkülasyondaki kripto ölçüsünün dengelenmesini sağlar.

Her yeniliğin yarattığı ticari kıymet, $DrBIO’nun organik bedelini oluşturur. Tüm yenilik ekosistemleri $DrBIO üzerinde birleşerek, birbirlerini destekleyen daima büyüyen bir iktisat yaratır.

Bununla birlikte platformda, her bir buluş ekosistemi “pırlanta” olarak söz edilir ve yedi farklı işletme, yedi pırlanta üzerinde temsil edilir. Akıllı kontrat tasarımı da buna nazaran yapılandırılır.

Söz konusu birinci iki pırlanta, sıhhat alanında ödüllü bir biyoteknoloji buluşu olan Quantum Sinyali Tedavisi ile tanıtıldı. Bu buluş insanlık için hayati bir değere sahip olan tüm virüsler ve bakteriler üzerinde tesirli bir tedavi teknolojisidir. Tedavinin birinci etabında, insan ve hayvanlarda tedavisi olmayan hastalıklara yoğunlaşıldı. Birinci pırlantanın yöneticisi olan Vetbiotech Biyoteknoloji A.Ş., 2023 yılının birinci çeyreğinde hayvan tedavilerine başladı. İkinci pırlantanın yöneticisi olan AVB Biyoteknoloji A.Ş., 2024 yılı içinde insanlarda salgın hastalıkların ve ölümcül hastalıkların tedavilerine başlamayı hedefliyor.

Bu iki ekosistemdeki ortaklar, sıhhat bölümündeki profesyoneller ve sıhhat kuruluşlarıdır. Ödüllendirme sistemi, Quantum Sinyali Tedavisi ile gerçekleştirilen tedaviler sonrası “Hayat Kurtar” bonusu olarak belirlenmiştir. Yani her tedavi edilen hastalık için, ilgili sıhhat profesyoneli $DrBIO bonusu alabilecektir. Ödül almak için gereken hastalık ve tedavi bilgileri, akıllı kontratlarla belirlenen kripto para üretimini tetikleyecektir.

Quantum DrBIO ağı, 2023’te Quantum Bilimsel Yatırımlar A.Ş. tarafından kurulmuştur. Birinci pırlanta ekosistemi Vetbiotech’e, ikinci pırlanta ekosistemi ise AVB’ye aittir. Yeni projeler için Health Tech Yatırım Fonu oluşturulmuştur. Küresel MD Portföy bu fonun idaresini üstlenmektedir.

Son olarak Quantum DrBIO, klâsik bir ICO ile fon toplama prosedürünü benimsemez. Lakin Uniswap’ta sonlu sayıda kripto sunumu yaparak piyasa oluşturmayı amaçlar. 2023 sonuna hakikat CEX ile listelenmeyi planlamaktadır. CEX sonrası, üçüncü ve dördüncü pırlanta ekosistemleri duyurulacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap